Рада ухвалила законопроєкт про платіжні послуги без регулювання ставки інтерчейндж

30 червня 2021, 19:45

Верховна Рада прийняла законопроєкт про платіжні послуги в другому читанні. Поправку про регулювання інтерчейнджу не підтримали.

Верховна Рада на засіданні 30 червня прийняла в другому читанні законопроєкт №4364 Про платіжні послуги без поправки про регулювання розміру комісії інтерчейндж. Про це повідомляється на сайті парламенту.

Відео дня

Закон визначає загальні засади функціонування платіжних систем в Україні та принципи державного регулювання платіжного ринку. Також документ адаптує українське законодавство до європейського і формує правові підстави для інтеграції української платіжної системи з платіжною системою Євросоюзу.

Крім того, закон посилює захист прав користувачів платіжних послуг, забезпечує прозорість надання платіжних послуг і повноту інформації про умови їх надання.

Також закон вводь чіткий розподіл прав і обов'язків користувачів і постачальників платіжних послуг. Закон встановлює вимоги до управління ризиками постачальників платіжних послуг і аутентифікації користувача.

Також закон вносить необхідні зміни в ряд законодавчих актів України.

Як зазначає Інтерфакс-Україна, в ході голосування в парламенті поправку яка передбачає введення регулювання комісії інтерчейндж або еквайрингової комісії, не набрала необхідної кількості голосів серед присутніх депутатів.

Раніше повідомлялося, що Visa, Mastercard і НБУ домовилися про поетапне зниження інтерчейндж до 0,9% до липня 2023 року.

У квітні профільний комітет парламенту не рекомендував депутатам обмежувати розмір комісії інтерчейндж. Водночас голова АМКУ Ольга Піщанська визнала, що ставки в Україні високі.

До цього великі українські банки ПриватБанк, Ощадбанк і Райффайзен Банк Аваль виступили за поступове зниження комісії інтерчейндж без регулювання.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X