Рада прийняла закон про захист ошуканих вкладників

15 листопада 2016, 17:30
У вівторок, 15 листопада, Верховна Рада затвердила запропонований президентом Петром Порошенком закон про відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, заподіяної зловживаннями в сфері банківських та інших фінансових послуг (№5390)

Законопроект за основу та в цілому підтримали 285 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

11 листопада під час зустрічі з представниками вкладників банку Михайлівський Порошенко заявив, що даний законопроект вніс до Ради як невідкладний.

Відео дня

Відповідно до прийнятого законопроекту, при виконанні функцій повіреного, агента або посередника по залученню коштів банк зобов'язаний попередньо ознайомити клієнтів у письмовій формі про непоширення на такі кошти гарантій щодо відшкодування коштів Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

У пояснювальній записці говориться, що така система дозволить уникнути зловживання довірою вкладників. Зокрема, йдеться про схему, коли в банку фізособам пропонується укладати договори позики з небанківськими установами через повіреного, яким виступає банк.

За даними ФГВФО, саме з використанням такої схеми були обкрадені при посередництві банку Михайлівський 14 тис. фізосіб на суму понад 1,5 млрд грн.

Законопроектом також передбачається, що до вкладу прирівнюються кошти, залучені від фізособи як позику або внесок у небанківська фінустанова через банк, який виступив повіреним і віднесений до категорії неплатоспроможних. В такому випадку фізособа отримує право на відшкодування коштів.

Документ передбачає доручення Фонду вивчити документи кожної фізособи, яка прирівняна до вкладника, і не пізніше 20 робочих днів з дня набрання чинності закону почати виплату відшкодування коштів.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо НВ
X