"Доларів у валізах" поки не бачать. Заступник голови НБУ Олег Чурій розповів, як вибори впливають на фінансову систему України

11 лютого 2019, 19:08

Заступник глави Національного банку Олег Чурій в інтерв'ю Радіо НВ розповів, як вибори президента України впливають на фінансову систему країни.

"Вибори - це один з факторів ризику, який ми завжди закладаємо в наші прогнози економічного розвитку. Ми бачимо те, що український бізнес трішки сповільнить інвестиції, тому що інвестиції - це інвестиції в майбутнє, і бізнесу потрібно бути впевненим, що вони повернуть свої інвестиції, зроблять кошти. Тому під час виборів це природно", - сказав він.

Відео дня

За словами Чурія, він не бачив статистику, яка б говорила про те, що наразі спостерігається значний приплив готівкових коштів в Україну - "доларів під вибори".

"Сказати, що в нас є якийсь приток доларів під вибори - ну, я, чесно кажучи, не бачив такої статистики, і в нас немає таких досліджень. Можливо, [приток] є, але ми на сьогодні це не бачимо. <...> Приплив [доларів] на вибори - ми розуміємо, що він, напевно, буде частково, якщо він буде, то також через готівковий ринок. Але на сьогодні ми не бачимо таких тенденцій", - зазначив заступник голови НБУ.

Нагадаємо, в Україні міжбанк відкрився курсом в 26 гривень 97 копійок за долар. Це мінімальний курс долара з початку 2019 року. Національний банк встановив його на середу, 6 лютого, на рівні 27 гривень 21 копійка за долар.

На початку лютого 2019 року гривня виявилася міцніше, ніж рік тому . Станом на 1 лютого американський долар коштував приблизно на одну гривню дешевше, ніж в 2018 році.

Показати ще новини
Радіо NV
X