"Це політичний орган". Тимофій Милованов назвав основні функції Ради НБУ

5 лютого 2019, 18:07

Заступник голови Ради Національного банку України Тимофій Милованов назвав основні функції цього органу в інтерв'ю Радіо НВ .

"Його головна функція - наглядати за Національним банком. І він є делегований від президента і від парламенту. Таким чином, він представляє людей, суспільство. Бо і президент, і парламент, і Верховна Рада є вибраними органами. І Рада НБУ тоді є органом, який має наглядати за НБУ, щоб Національний банк був відносно незалежним від політиків, щоб ці політичні "хотелки" не робилися, але одночасно, щоб він був підзвітний", - сказав він.

Відео дня

За словами Милованова, Рада НБУ звертає увагу на монетарну політику банку, а також проводить аудит і здійснює внутрішній контроль Нацбанку.

"[Рада] не втручається в конкретні рішення, але перевіряє якість цих рішень після того, як вони відбулися, і переглядає методологію підходу до цих рішень", - підкреслив економіст.

Милованов також зазначив, що Рада Національного банку України є "політичним органом".

Незалежність НБУ була однією з вимог МВФ до України. В межах цього влітку 2015 року Верховна Рада затвердила закони про зміцнення інституційної бази Національного банку України, підвищення ефективності та побудови його інфраструктури.

Закон концентрувався на чотирьох основних елементах: правлінні і Раді НБУ, автономності Нацбанку, його загальних резервах і розподілі прибутку. У сфері автономності Національного банку була підвищена особиста автономія членів Ради НБУ і заступників голови.

Показати ще новини
Радіо NV
X