НБУ очікує відновлення припливу прямих іноземних інвестицій в 2021 році на рівні $3 млрд

22 лютого 2021, 10:25

Національний банк прогнозує, що приплив прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Україну в 2021 році складе $3 млрд після відтоку в 2020 році на рівні $100 млн (відтік чистих ПІІ склав $420 млн).

Про це в НБУ повідомили агентству Інтерфакс-Україна.

«У 2021 році приплив ПІІ відновиться ($3 млрд) на тлі стабілізації макроекономічної ситуації в Україні. На відміну від кризового 2020 року, в 2021 році очікується зростання прибутку підприємств з іноземним капіталом. Це вплине на те, що внесок реінвестованих доходів в надходження ПІІ знову буде позитивним... Приплив "нових" інвестицій з-за кордону залишиться на рівні попереднього року», - відзначили в НБУ.

Відео дня

Згідно з базовим прогнозом Нацбанку, в 2022-2023 роках надходження ПІІ продовжать рости помірними темпами ($4-5 млрд), а більш істотний приплив ПІІ може початися в разі прискорення структурних реформ і проведення великої приватизації.

За даними НБУ, за підсумками січня-вересня 2020 року найбільше прямих іноземних інвестицій надійшло в підприємства з виробництва електроенергії, газу, водопостачання; в операції з нерухомістю; транспорт і харчову промисловість.

«У той же час найбільш негативні значення реінвестованого прибутку були зафіксовані в хімічному та металургійному виробництві», - додали в НБУ.

Нагадаємо, що минулого тижня Кабмін уповноважив Офіс з залучення і підтримки інвестицій (UkraineInvest) супроводжувати проєкти зі значними інвестиціями. Закон про інвестнянь  (щодо державної підтримки інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями в Україні) український парламент прийняв у грудні минулого року з ініціативи президента Володимира Зеленського. Підтримка передбачена для проєктів, обсяг інвестицій в які перевищує 20 млн євро.

Показати ще новини
Радіо NV
X