«Рівень виживання, а не проживання». Міністр соцполітики заявила, що прожитковий мінімум повинен перевищувати 4 тисячі грн

15 червня 2020, 10:47

На сьогоднішній день мінімальна сума, яка необхідна людині на місяць, становить 4,2 — 4,3 тис. грн.

Про це міністр соціальної політики України Марина Лазебна сказала в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

«Перегляд підходів до визначення реального прожиткового мінімуму - це вимога часу. Ми маємо, нарешті, сказати людям, яким є реальний прожитковий мінімум. Тому що на сьогодні це фактично рівень виживання, а не проживання. Іноді дивуєшся, коли дивишся, який набір продуктів і товарів туди входить, і як це можна прив'язати до виміру гідного життя людини. Тому передусім треба змінити підходи і сферу його застосування", - сказала Лазебна.

Відео дня

За її словами, зараз в 40 законах виплати, штрафи і надбавки прив'язані до прожиткового мінімуму. Міністр додала, що склалася патова ситуація, коли через штучно створений низький прожитковий мінімум влада не може ефективно управляти соцстандартами.

"Тому спільно з профільним комітетом Верховної Ради працюємо над тим, щоб змінити методологію. Ми дискутуємо, наприклад, щодо формули визначення: буде він становити 40% від середньої заробітної плати у країні чи визначатиметься нормативно-структурним методом", - зазначила Лазебная.

За словами міністра, Мінсоцполітики є прихильником нормативно-структурного методу, суть якого полягає у визначенні вартості продовольчої складової прожиткового мінімуму і його питомої ваги. За основу беруться показники Міністерства охорони здоров'я, про те, скільки потрібно людині споживати різних продуктів харчування.

У держбюджеті-2020 прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2020 року складає 2 027 гривень, з 1 липня - 2 118 гривень, з 1 грудня - 2 189 гривень.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X