Акції великого казахстанського банку обвалилися на 20% на день на тлі масових протестів

6 січня 2022, 09:26

Акції великого казахстанського банку Halyk bank (Народного банку Казахстану) впали на майже 20% за один торговий день на тлі масових протестів у країні.

Акції казахстанського Halyk bank втратили майже 20% на Лондонській біржі за торговий день 5 січня на тлі масових протестів у країні. Про це йдеться у повідомленні Казахстанської Асоціації міноритарних акціонерів.

Відео дня

На час закриття акції банку торгувалися за вартістю $13,60 за штуку.

Окрім Halyk bank впали також акції місцевого фінтех-гіганта Kaspi. За день папери компанії на біржі втратили 30% від вартості на тлі протестів.

У перші дні січня 2022 року Казахстан охопили масові протести: вони почалися як акції проти підвищення цін на газ, але швидко перетворилися на демонстрації з політичними гаслами. Влада країни відреагувала масовими затриманнями демонстрантів, силовими заходами, інтернет-блокадою та режимом НП у регіонах, що бунтують.

Ситуація розвивається стрімко: на третю добу акцій в Алмати та Алматинській області, Нур-Султані та Мангістауській області Казахстану заборонили мітинги та ввели комендантську годину, почалися зіткнення із застосуванням світлошумових гранат, а уряд відправили у відставку.

ОДКБ оголосили про рішення ввести війська до Казахстану. У заяві голови ради ОДКБ, прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна йдеться, що таке рішення ухвалили «через загрозу національній безпеці та суверенітету, спричиненій, зокрема, втручанням ззовні».

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X