Прошу заспокоїтися: Гонтарева прокоментувала падіння гривні

22 січня 2016, 15:17
Підстав для паніки на валютному ринку України немає, заявила глава Національного банку Валерія Гонтарева. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна

У Давосі, де проходить Всесвітній економічний форум, вона зазначила, що на ринку "готівки" зараз є додаткові фактори, які можуть впливати на курс.

"Насамперед, це паніка серед населення і панічний попит. Друге - це пропозиція надлишкової ліквідності, яка може бути за рахунок соціальних виплат, і по-третє, зараз був сезон, коли під час свят багато карткових розрахунків, це сезонний чинник", - пояснила Гонтарева.

Відео дня

Вона додала, що в кінці року були здійснені значні соціальні виплати, а саме близько 30 млрд грн, що теж вплинуло на ситуацію в цій сфері.

"Основна проблема - це надмірний попит, паніка. Тому прошу всіх заспокоїтися, прошу всіх зрозуміти, для чого ми зараз працюємо в Давосі", - підкреслила голова НБУ.

Як повідомлялося, Національний банк України (НБУ) визначив наступні курси іноземних валют по відношенню до гривні на п'ятницю, 22 січня: 100 доларів США - 2452.1735 грн., 100 євро - 2671.1526 грн.

Міністр фінансів Наталія Яресько вважає, що падіння курсу гривні можна пояснити девальвацією російського рубля і розбіжністю робочих і вихідних днів в Україні і США.

Показати ще новини
Радіо NV
X