Угода не завершена. Став відомий покупець дочки російського держбанку

6 квітня 2020, 18:30

Угода з купівлі-продажу акцій Промінвестбанку не була завершена через арешт, накладений на цінні папери банку.

Покупцем 99,7% акцій Промінвестбанку була компанія Альтана Капітал, яка діяла від імені та за дорученням фінансової компанії Фортіфай, йдеться в тексті рішення Київського апеляційного суду від 31 березня.

Відео дня

Відповідним рішенням суд відмовив ФК Фортіфай у скасуванні арешту акцій Промінвестбанку. Арешт на акції ПІБ було накладено в рамках виконання рішення міжнародного арбітражу Гааги по стягненню з РФ збитків за захоплення активів в Криму.

Таким чином, фінансова компанія не може завершити операцію з купівлі Промінвестбанку.

У рішенні суду йдеться, що Альтана Капітал від імені, за рахунок і за дорученням Фортіфай, 4 березня придбала 99,7726% акцій ПІБу на торгах ПФТС. Договір купівлі-продажу цінних паперів було укладено 6 березня.

Компанія Фортіфай виплатила повну вартість акцій - 268,7 млн грн, однак арешт акцій Промінвестбанку, який був накладений 5 вересня 2018 року, не дозволив завершити угоду. Таким чином, акції банку не були переведені з рахунку власника банку на рахунок Фортіфай.

Згідно з даними в єдиному реєстрі, на цей час 99% часткою в Фортіфай належить самій компанії, а 1% - зареєстрованому в Одеській області Сергію Фаткулліна.

Нагадаємо, що про продаж 99,7726% акцій Промінвестбанку за 269 млн гривень стало відомо 5 березня. На наступний день Нацбанк заявив, що не погоджував придбання Промінвестбанку , оскільки регулятору не надійшов пакет документів для погодження набуття істотної участі в ПАТ Промінвестбанк.

На початку поточного року Промінвестбанк планував здати ліцензію , однак через те, що представники Зовнішекономбанку не з'явилися на збори акціонерів , це питання не було розглянуто. Крім того, повідомлялося що 11 лютого окружний адмінсуд Києва заборонив примусовий продаж 97,77% акцій Промінвестбанку . В кінці січня поточного року російський ВЕБ звертався до суду з метою заблокувати примусовий продаж своєї української "дочки" .

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X