S&P очікує відновлення показників українських банків після пандемії

15 березня 2021, 19:15

У S&P прогнозують, що основними проблемами українських держбанків в найближчі два роки стануть «розчищення» балансів від NPL, впровадження ефективних бізнес-стратегій і підвищення якості корпоративного управління.

Рейтингове агентство S&P Global Ratings прогнозує збереження стійкості українських банків і очікує відновлення їх показників після пандемії, передає Інтерфакс-Україна.

«Дочірні структури іноземних банків і приватні українські банки залишаться стійкими в умовах пандемії і відновлять зростання в роздрібному і корпоративному сегментах», - йдеться в прогнозі агентства.

Відео дня

У S&P очікують, що показники прибутку банків в 2021 році будуть відповідати рівню 2020 року.

Агентство прогнозує зростання в сегменті роздрібних і корпоративних кредитів. Водночас в S&P очікують тиск на чисту процентну маржу в зв'язку з рекордно низькими процентними ставками.

Також аналітики прогнозують, що в 2021 році вартість ризику залишиться високою і становитиме близько 2,3%, в той час, як в 2020 році цей показник становив 3%.

Згідно з прогнозом S&P, до кінця року частка проблемних кредитів (NPL) у банківській системі знизиться до 30% завдяки списанням. Станом на кінець 2020 року вона становила 41%.

У S&P додали, що основними проблемами державних ПриватБанку, Ощадбанку, Укргазбанку і Укрексімбанку в 2021-2022 роках буде «розчищення» балансів від NPL, виданих в минулі роки, впровадження ефективних бізнес-стратегій, а також підвищення якості корпоративного управління для підготовки до часткової або повної приватизації.

Нагадаємо, що за даними НБУ прибуток банківської системи у 2020 році впала на 29% . За минулий рік українські банки отримали 41,3 млрд грн чистого прибутку, що на 29% менше аналогічного періоду 2019 го.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X