Профіцит зведеного платіжного балансу зменшився до $377 млн

29 липня 2016, 10:53
У червні профіцит зведеного платіжного балансу скоротився на $112 млн порівняно з червнем минулого року і становить $377 млн, повідомляє РБК-Україна

Також цей показник виріс на $3 млн у порівнянні з травнем цього року.

Згідно з даними Національного банку України, профіцит поточного рахунку платіжного балансу за червень скоротився на $106 млн порівняно з аналогічним періодом 2015-го і становить $241 млн. Травневий показник був на рівні $403 млн.

Відео дня

Від початку року дефіцит поточного рахунку зріс на $70 млн, до $184 млн порівняно з торішніми показниками.

Чистий приплив коштів по фінансовому рахунку зафіксували у розмірі $136 млн. За перше півріччя чистий приплив коштів становить $547 млн у порівнянні з відтоком в $1,6 млрд за такий же період 2015 року.

За рахунок операцій приватного сектору чистий приплив досяг $90 млн, тоді як у червні минулого року відтік становив $453 млн.

Також у червні іноземні інвестиції в чистому вигляді зросли на $190 млн, велику частину з яких направили переважно в банківський сектор, зокрема за рахунок переоформлення боргу в статутний капітал.

Чистий приплив іноземних вкладень від початку року зріс на $1,3 млрд – до $2 млрд у порівнянні з січнем-червнем 2015-го.

Чисте скорочення зовнішньої банківської системи за операціями з портфельними та іншими інвестиціями становило в червні $717 млн. Причиною цього стало збільшення активів валюти і депозитів, вважають в НБУ.

Згідно з даними Нацбанку, чисте збільшення зовнішньої позиції реального сектору економіки (без урахування прямих іноземних інвестицій) становило $601 млн. Формування цього показника обумовлено, в першу чергу, скороченням обсягів готівкової валюти поза банками на $597 млн.

Від початку року загалом обсяг валютної готівки поза банками зменшився на $2,5 млрд у порівнянні з торішнім показником в $305 млн.

На 1 липня обсяг міжнародних резервів України становив $14 млрд, це забезпечило фінансування імпорту на майбутній період, протягом 3,6 місяця.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X