На покупку української «дочки» російського банку ВЕБ претендують три компанії
Аукціон з продажу 99,77% акцій Промінвестбанку запланований на 28 серпня, стартова ціна пакета — 532 млн грн
Про намір придбати 99,77% акцій Промінвестбанку, «дочки» російського Внєшекономбанку, заявили три українські компанії. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
26 липня про намір придбати Промінвестбанк сповістили ТОВ ФК Женева і Європейське ощадне товариство, пов’язані з інвестбутіком Investohills екс-глави Альфа-Банку Андрієм Волковим.
Основний фокус бізнесу Волкова — проблемні активи і спеціальні ситуації. На фінансовому ринку він працює з 1997 року, почавши кар'єру в проекті НБУ щодо впровадження МСФЗ в банківській системі країни. Потім працював у PWC, ING IGA і понад 10 років — в Альфа Груп, з 2006-го по 2009 рр. займаючи пост глави правління Альфа Банк, глава наглядової ради страхової компанії Брітіш Авто Клаб, з 2010 року і по теперішній час очолює Investohills Partners.
30 липня стало відомо про третього претендента — ТОВ Кредитна установа Інвестиційна, що належить киянину Олександру Зинов'єву. КУ Інвестиційна зі статутним капіталом 8 млн грн зареєстрована в березні 2016 року, проте ліцензію на ведення госпдіяльності з надання фінансових послуг отримала лише в квітні 2019-го. Зінов'єв є також власником ФК Експрес Фінанс.
Як повідомлялося, 99,7726% акцій Промінвестбанку виставлено на торги на біржі ПФТС. Торги заплановані на 28 серпня 2019 року. Стартова ціна пакета — 532 млн грн.
Екс-глава правління ПриватБанку Олександр Дубілет і ще 18 компаній у зв’язку з експропріацією їх нерухомості в Криму в червні 2015 року подали в Міжнародний арбітражний суд в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) позов проти РФ на підставі міжурядової угоди від 1998 року про захист інвестицій. Позивачі вказували, що РФ порушила свої зобов’язання шляхом прийняття з серпня 2014 року заходів, які перешкоджали їх інвестиціям в об'єкти нерухомості, що знаходяться в Криму, і, у підсумку, привели до експропріації цих інвестицій.
Гаазький арбітраж 2 травня 2018 року повідомив про винесення рішення на користь позивачів у цій справі.
У серпні 2018 року заявники подали до Апеляційного суду Києва заяву про забезпечення позову, в якій, зокрема, просили накласти арешт на акції Промінвестбанку, Ощадбанку і ВТБ банку, кінцевим бенефіціаром яких є РФ, а також заборона на будь-які дії, спрямовані на відчуження майна.
Постановою від 5 вересня 2018 року Апеляційний суд Києва, діючи в якості суду першої інстанції, задовольнив заяву про забезпечення позову, а постановою від 25 вересня того ж року — заяву про визнання та надання дозволу на виконання рішення Гаазького арбітражу.
Верховний суд рішенням від 25 січня 2019 року відхилив апеляційні скарги на ухвалу Апеляційного суду Києва від 25 вересня 2018 року, яким суд визнав і дозволив виконати рішення Гаазького арбітражу.

Промінвестбанк заснований у 1992 році. У російського ВЕБ — 99,7% його акцій.
Згідно з даними НБУ, за результатами першого кварталу 2019 року Промінвестбанк з активами 47,2 млрд грн займає 10-е місце серед 77 банків.