«Це була не Альфа». Хто хотів купити monobank і чому угода не відбулася

24 грудня 2021, 19:17

Співзасновник monobank Олег Гороховський спростував інтерес до проєкту Альфа-банку.

Співзасновник monobank Олег Гороховський підтвердив, що вів переговори про можливий продаж проєкту, проте спростував інтерес до Альфа-банку. Про це він заявив в інтерв'ю НВ Бізнес.

Відео дня

«Це була не Альфа, а група іноземних інвесторів. У її складі були дуже знакові інвестори, і це була б крута нагода і досить гучна угода для України», - розповів банкір.

За словами Гороховського, зрештою monobank вирішили не продавати через високі країнні дисконти і зростаючий бізнес.

«Об'єктивно, сьогодні Україна недооцінена, і ті дисконти, які застосовують інвестори до оцінки, ще терпимі для проєкту, якщо він не є прибутковим, а оцінюється лише клієнтська база. У нашому випадку країнові дисконти, що застосовуються до настільки успішного проєкту, зробили, зрештою, пропозицію інвесторів непривабливою», — заявив банкір.

Він додав, що партнери не мали одностайності у питанні продажу проекту — хтось із партнерів хотів продавати, хтось — ні.

«Зрештою, угода не відбулася. Ми не дійшли порозуміння між партнерами», - зазначив Гороховський.

Також співзасновник monobank підтвердив, що у власника Універсал Банку а ліцензії якого працює mono) Сергія Тігіпка є право вето.

«У всіх є право вето, всі розумні люди. Кожну розумну людину, кому є що сказати у нашому проєкті, ми чуємо. Кожен із партнерів міг і може сказати, що він не хоче продавати», - додав банкір.

Нагадаємо, що у листопаді цього року Forbes Україна писав із посиланням на двох не пов'язаних один з одним фінансистів, що міжнародний консорціум на чолі з LetterOne російських мільярдерів українського походження Михайла Фрідмана та Германа Хана планував придбати monobank за більш ніж $1 млрд.

Однак у самому Альфа-банку плани щодо купівлі mono спростували, заявивши, що холдинг ABH не вів переговори щодо покупки.

Власник групи ТАС Сергій Тігіпко заявляв, що monobank, який працює на ліцензії Універсал Банку, що належить йому, коштує значно дорожче за $1 млрд

Повна версія інтерв'ю Битва за першу карту. Співвласник monobank Олег Гороховський про конкурентів, мільярд доларів і ризики з минулого читайте на НВ Бізнес.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X