Не обов’язково 100% акцій за одну угоду. Бьош розповів про сценарії приватизації ПриватБанку
Кінцеве рішення про спосіб приватизації ПриватБанку буде приймати акціонер, тобто держава. На цей момент не варто відмовлятися від жодних варіантів.
Про це голова правління ПриватБанку Герхард Бьош заявив у інтерв'ю НВ Бізнес.
Говорячи про те, чи ухвалене рішення, в якій формі буде проходити приватизація держбанку (IPO, частковий продаж тощо
«На цю мить я б не відмовлявся від жодних варіантів. Коли буде прийнято рішення про приватизацію, потрібно організувати процес продажу. Приватизація банку — це не обов’язково продаж 100% банку за одну операцію. Можна провести часткове IPO, можливі інші комбінації і інші варіанти. Упевнений, що акціонер буде покладатися на висококваліфіковану експертизу при прийнятті такого рішення», — сказав він.
Також він зазначив, що завданням правління — запропонувати акціонеру і максимальну кількість варіантів поділу банку на «хороший» (який буде приватизований) і «поганий» (акумулює токсичні активи і борги, що залишилися від колишніх власників).
«Тут є два аспекти: перший — обсяг завдань, пов’язаних з управлінням „токсичними“ активами, що дісталися у спадок від колишніх власників, тут набагато більше юридичної роботи, ніж у будь-якому іншому банку, — сказав Бьош. — Тому доцільно створити в банку окремий підрозділ, де буде зосереджена вся ця робота. А всі інші будуть займатися звичайними банківськими операціями, працювати з клієнтами тощо
Другий аспект, за його словами — підготовка банку до приватизації, збільшення вартості і цінності банку для акціонера. Для цього необхідно закрити всі ризики, неприйнятні для майбутнього приватного акціонера.
«Якщо ми винесемо всі ці токсичні юридичні ризики в окрему структуру, то банк буде набагато прозорішим і зрозумілішим для інвестора, і інвестор буде готовий платити більше за „чистий“ банк, без цього баласту. Це те, що ми називаємо правовим поділом», — пояснив глава правління.
Бьош заявив, що поки рано розкривати остаточну картину балансів «поганого» і «хорошого» банків — оскільки ще не завершений етап техніко-економічного обґрунтування.
Як повідомлялося, 11 серпня Кабінет міністрів затвердив стратегію розвитку ПриватБанку до 2024 року з прицілом на проведення його приватизації. Вона передбачає поділ Привату на «хороший банк» і «реструктуризаційний підрозділ» (т. зв. поганий банк).
Також повідомлялося, що наглядова рада ПриватБанку затвердила нову структуру і склад правління банку — зокрема, у складі правління створена посада заступника голови з питань реорганізації та проблемних активів. Її зайняв Ігор Лебединець.
Повну версію інтерв'ю з Герхардом Бьошем читайте тут.
