Приватбанк зібрався переглянути умови за 80% кредитів для позичальників-фізосіб

5 листопада 2018, 16:33

Державний Приватбанк планує масштабну реструктуризацію кредитів, виданих фізичним особам, а також малому та середньому бізнесу.

Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на озвучену банком інформацію.

Під реструктуризацію, яка за інформацією Приватбанку, повинна початися наприкінці листопада і триватиме орієнтовно 6-8 місяців, потраплять роздрібні кредити і позики малому і середньому бізнесу, видані до 19.12.2016 року (за винятком кредитів, виданих в зоні проведення ООС, Криму, кредитів військовослужбовцям, кредитів померлим, нерезидентам і пов'язаним з банком особам).

Відео дня

Йдеться про реструктуризацію 294 тисяч кредитних угод, що стосуються позик від 5 до 300 тис. грн.

Загальний обсяг - 48,5 млрд грн, з яких балансова заборгованість - 12,3 млрд грн, а небалансова (пеня, штрафи і комісії) - 36,2 млрд грн.

Позичальникам будуть запропоновані 47 різних типів реструктуризації. Умови будуть залежати від обсягів і типу позики. Аванс складе мінімум 15% від суми реструктуризації, ставка річних - 13-16% в гривні і 0,01% в доларах США і євро. У результаті реструктуризації всі кредити в іноземній валюті будуть переведені в національну валюту. У більшості випадків позичальникам запропонують тільки повернути тіло позики та більшу частину відсотків нарахованих штрафів, комісій та пені.

В цілому Приватбанк не розраховує, що зможе повернути весь обсяг заборгованості. За приблизними підрахунками, банк планує повернути близько 3,5 млрд грн. Сума прощеної заборгованості повинна скласти близько 5,7 млрд грн.

Решту коштів, тобто левова частка, будуть списані за рахунок сформованих резервів банку.

Остаточне рішення про таке списання повинен приймати Мінфін, як акціонер Приватбанку. І ухвалювати його тільки після завершення процесу реструктуризації.

Згідно з даними НБУ, на 1 липня 2018 року Приватбанк за розміром чистих активів займав 1-е місце (265,9 млрд грн) серед 83 чинних у країні банків.

Показати ще новини
Радіо НВ
X