Річниця націоналізації ПриватБанку. Як за шість років змінився найбільший банк України — Інфографіка

Шість років після націоналізації ПриватБанку виявилися корисними для економіки країни, незважаючи на зростання частки держави на банківському ринку. (Фото:ПриватБанк / Facebook)
Держкомпанії в Україні прийнято вважати взірцем неефективності, бастіоном політичної корупції і саботажу корпоративної реформи. Але є і виключення. Після націоналізації ПриватБанк став не просто прибутковим. Він дає 50% прибутку всього ринку.
Шість років тому було націоналізовано ПриватБанк. Перехід банку у державну власність почався 18 грудня 2016 рокую з рішення РНБО, а 19 грудня президент України ввів його в дію.
Кейс ПриватБанку став лакмусовим папером щодо проведення реформ в Україні. Зокрема, реформи корпоративного управління, боротьби з корупцією в судовій і правоохоронній системі. Іноземні інвестори пильно слідкують за подіями окіл ПриватБанку, так само як і за діалогом України та МВФ. Навіть зараз, у розпал розпочатої росією війни в Україні, справа ПриватБанку залишається у фокусі західної аудиторіі.


Після введення в ПриватБанк тимчасової адміністрації, було ухвалене рішення про конвертацію заборгованості банком перед пов’язаними сторонами та непов’язаними сторонами (не вкладниками) в капітал банку з подальшим його списанням — бейл ін. Така процедура є унікальною для України і була впровадження згідно статті 41−1 закону Про систему гарантування вкладів, що була ухвалена Верховною Радою за півтора року до націоналізації в межах програми МВФ.
Процес переходу ПриватБанку до держави пройшов дуже вдало. Адже клієнти банку цього навіть не відчули. Сьогодні, вже будучі державним, ПриватБанк є найприбутковішим банком України вже кілька років поспіль після націоналізації.
Всього держава, аби уникнути фінансового колапсу в країні, направила на порятунок ПриватБанку, найбільшої фінансової установи, доведеної колишніми власниками до банкрутства, 155 млрд грн платників податків.
Зараз у вітчизняних судах перебуває більше ніж 500 справ, де так чи інакше колишніх власники банку намагаються скасувати націоналізацію ПриватБанку.