Приватбанк відмовився від позову проти Суркісів

23 серпня 2018, 13:55

Націоналізований Приватбанк звернувся до Верховного Суду з відмовою від позову до Ігоря Суркіса, Григорія Суркіса, Рахміль Суркіса, Світлани Суркіс, Поліни Ковалик, Марини Суркіс, а також компанії з управління активами МТІР Ессет Менеджмент.

Цим позовом банк намагався визнати договори застави майнових прав за їхными депозитами недійсними.

Втім, Приватбанк не побачив необхідності в підтвердженні Верховним Судом законності проведення конвертації депозитів сім'ї Суркісів в капітал банку, повідомила прес-служба фінустанови профільному порталу finclub.

Відео дня

Йдеться про договори застави від 19 грудня 2016 року, за якими відповідачі передали в заставу для МТІР Ессет Менеджмент майнові права на отримання грошових коштів за депозитними договорами.

22 грудня кошти сім'ї Суркісів, Олени Боголюбової і А-банку, як пов'язаних з акціонерами осіб, були списані з рахунків в Приватбанку в рамках процедури bail-in.

Як повідомили в банку, аргументом для відмови стала висловлена ​​Верховним Судом правова позиція в інших подібних судових процесах.

"Оскільки відповідно до договору застави зобов'язуючи правовідносини, забезпечені обтяженням у вигляді застави грошових коштів, виникли виключно у пов'язаних осіб з іншими особами, а не з Приватбанком, це свідчить про те, що на момент виникнення спірних правовідносин зобов'язання банку перед пов'язаною особою були обтяжені, що підтверджує законність бейл-ін таких депозитів", - пояснює Приватбанк.

Таким чином, повторного підтвердження така позиція Верховного Суду пыд час касаційного перегляду не потребує.

13 серпня 2018 року ВС призначив розгляд заяви банку про відмову від позову.

Нагадаємо, при націоналізації Приватбанку була проведена операція bail-in. В її ході були списані кошти пов'язаних осіб і вклади інших інвесторів, в тому числі кошти власників єврооблігацій, загальним обсягом 29,4 млрд грн.


Bail-in - механізм, який використовується під час санації проблемних банків і передбачає або конвертацію депозитів у акції фінустанови, або переоформлення вкладів у спеціальний субординований кредит на поповнення капіталу.


В кінці 2016 року НБУ конвертував в капітал Приватбанку цінні папери на руках інвесторів на $595 млн за процедурою bail-in.

Власники євробондів Приватбанку, які володіють різними випусками цінних паперів на загальну суму понад $120 млн, наприкінці грудня 2016 року об'єдналися в спеціальний комітет для спільного захисту своїх прав та інтересів. До комітету увійшли п'ять фондів, в тому числі британські, американські та швейцарські.

У травні 2016-го власники єврооблігацій Приватбанку оскаржили в Лондонському міжнародному арбітражному суді (London Court of International Arbitration) примусовий обмін їх цінних паперів на акції додаткової емісії банку.

Ігор Суркіс і його брат Григорій Суркіс, а також пов'язані з ними особи подали 42 позови проти Національного банку України (НБУ) через процедуру bail-in.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

18 грудня 2016 року Кабінет Міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішив докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн – в грудні.

Показати ще новини
Радіо NV
X