Націоналізація ПриватБанку. Госпсуд Києва ухвалив рішення, яке суперечить антиколомойському закону

3 листопада 2021, 18:52

Господарський суд Києва 1 листопада визнав недійсними договори щодо придбання та купівлі-продажу акцій ПриватБанку (процедура Bail-in).

Про це повідомляє пресслужба банку.

Своїм рішенням суд задовольнив позов ТОВ Реватис до АТ КБ ПриватБанк, Міністерства фінансів України, а також ФГВФО, НБУ та КМУ.

У банку зазначили, що таке рішення було ухвалено всупереч імперативним приписам «банківського» закону ( закон № 590-ІХ).

Відео дня

Зазначається, що зазначеним законом прямо визначено заборону визнання недійсними договорів укладених у процедурі виведення банку із ринку. Також у прес-службі зазначили, що закон визначає єдиний можливий спосіб захисту прав осіб, які вважають, що їхні права було порушено у процедурі виведення банку з ринку – грошова компенсація.

Також у прес-службі зазначили, що закон Про систему гарантування вкладів фізичних осіб встановлює заборону на витребування акцій банку, проданих інвестору, яким у цьому випадку є держава.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила «антиколомойський» закон 13 травня 2020 року. Це була одна з вимог для отримання Україною нової програми МВФ.

Закон встановлює, що колишні та нинішні власники банків, права яких були порушені через незаконні акти НБУ, Фонд гарантування, Мінфіну, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку рішень Кабміну, можуть отримати відшкодування збитків лише у грошовій формі.

У разі якщо рішення НБУ про віднесення будь-якого банку до категорії неплатоспроможних суд визнає незаконним, це не дозволить повернути банк його колишньому власнику.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X