Приватбанк скликає власників списаних євробондів на $375 мільйонів

15 травня 2017, 15:36
Державний Приватбанк (Київ) 5 червня скликає збори власників єврооблігацій на $175 млн з погашенням 28 лютого 2018 року і на $200 млн з погашенням 23 січня 2018 року

Про це повідомив емітент цінних паперів UK SPV Credit Finance plc (Великобританія) на веб-сайті Лондонської фондової біржі (LSE), передає Інтерфакс-Україна.

До порядку зборів включено питання про складання повноважень трасти (довірителя з цінних паперів) Deutsche Trustee Company Limited, призначення новим трасти Madison Pacific Trust Limited, інші процедурні питання.

Відео дня

Нагадаємо, в рамках націоналізації Приватбанку його зобов'язання перед спеціально створеною британською компанією (SPV) - емітентом єврооблігацій - підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.

Потім Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, який ввів тимчасову адміністрацію у фінустанову, продав все його акції державі за 1 грн. Йдеться про три випусках єврооблігацій: на $ 175 млн за ставкою 10,875% з погашенням 28 лютого 2018 року, на $ 200 млн за ставкою 10,25% з погашенням 23 січня 2018 року, з яких $ 40 млн було погашено в серпні 2016 року, а також на $ 220 млн за ставкою 11% (облігації субординованого боргу) з погашенням в 2021 році.

Емітентом єврооблігацій з погашенням в січні і лютому 2018 року, прийшло зареєстроване в Великобританії спеціальне підприємство (special purpose vehicle, SPV) UK SPV Credit Finance plc. Єврооблігації з погашенням в 2021 році були емітовані через ICBC Standard Bank Plc (Велікобрітарія), однак під час їх реструктуризації цей борг був переоформлений на UK SPV Credit Finance plc.

Після націоналізації Приватбанку компанія-емітент цінних паперів залишилася в його власності.

Умови емісії єврооблігацій з погашенням в 2018 році припускають, що в разі визнання банку неплатоспроможним він переходить під управління ФГВФО. Фонд призначає в банк тимчасового адміністратора, уповноваженого на будь-які дії для відновлення платоспроможності банку.

Тримачі євробондів Приватбанку, що володіють різними випусками цінних паперів на загальну суму понад $ 120 млн, в кінці грудня 2016 року об'єдналися в спеціальний комітет для спільного захисту своїх прав та інтересів. До комітету входять п'ять фондів, в тому числі британські, американські і швейцарські.

Тримачі заявляли про намір оскаржити в Лондонському міжнародному арбітражному суді (London Court of International Arbitration) примусовий обмін їх цінних паперів на акції додаткової емісії банку і таким чином розраховують отримати в якості компенсації своїх інвестицій іноземні активи банку.

Показати ще новини
Радіо NV
X