Суркіси проти Привату. Банк попросив про відвід двох експертів у справі на $350 млн

19 лютого 2021, 15:51

У ПриватБанку припускають, що висновки членів науково-консультативної ради Костянтина Гусарова і Дениса Сібільова можуть бути упередженими і просять про відвід цих експертів.

Державний ПриватБанк подає заяву про відвід від розгляду справи, фактично спрямованої на стягнення з банку $350 млн (майже 10 млрд грн) на користь компаній Суркісів, двох експертів. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на пресслужбу банку.

Відео дня

Йдеться про розгляд справи про оскарження рішення суду від 2017 року про зобов'язання ПриватБанку обслуговувати розміщені до націоналізації на рахунках його кіпрської філії депозити компаній братів Суркісів.

Зокрема, банк просить відведення для членів науково-консультативної ради Костянтина Гусарова і Дениса Сібільова.

У пресслужбі банку заявили, що завідувач кафедри цивільного процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Гусаров надавав висновки у цій же справі на замовлення позивачів. Таким чином, він не мав права висловлювати свою позицію за запитом суду як член Науково-консультативної ради при Верховному Суді в зв'язку з прямим законодавчою забороною.

Також в ПриватБанку відзначили, що другий тотожний висновок про необхідність закриття касаційного провадження був підготовлений доцентом цієї ж кафедри Сібільовим. Відзначається, що Сібільов перебуває в прямій трудової залежності від свого керівника Гусарова. Крім того, Сібільов і Гусаров є помічниками-консультантами депутата Олександра Лукашова, відзначили в пресслужбі. У банку вважають, що ці факти можуть свідчити про наявність ознак упередженості експертів під час підготовки висновку.

У ПриватБанку нагадали, що зверталися до Верховного Суду із заявою про відвід від розгляду цієї справи судді Сергія Погрібного. З ініціативи цього судді до матеріалів справи було додано висновки науково-консультативної ради при Верховному суді. Відзначається, що висновки ради зводяться до необхідності закриття касаційного провадження і залишення в силі постанови Печерського районного суду міста Києва без надання оцінки по її законності.

Нагадаємо, що в грудні минулого року в Приватбанку заявили, що вимагатимуть передачі розгляду касаційного провадження у справі про оскарження постанови про забезпечення позову компаній-нерезидентів, пов'язаних з братами Суркісами, Великій палаті Верховного суду України.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X