Рішення суду за позовом Суркісів до ПриватБанку ухвалено з порушеннями — Шмигаль

3 вересня 2020, 00:01

Про це написав у Facebook прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Прем'єр підкреслив, що суд ухвалив рішення без розгляду справи по суті. Уряд оскаржить його в апеляційному суді, зараз в Кабміні очікують на повний текст рішення, щоб сформувати юридичну позицію для апеляції.

Відео дня

«Кабінет Міністрів продовжить співпрацю з ПриватБанком і Національним банком для захисту інтересів держави та всіх українців», - додав він.

Міністр юстиції Денис Малюська назвав рішення суду «одним з найбільших зашкварів в історії судової влади України».

Увечері 2 вересня Печерський райсуд Києва задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до ПриватБанку. Йдеться про позов компанії сім'ї Суркісів про зобов'язання ПриватБанку обслуговувати їх депозити, розміщені в 2012-2014 роках на рахунках кіпрської філії ПриватБанку.

Сторони отримають текст рішення вранці 3 вересня.

Позов розглядав суддя Сергій Вовк, незважаючи на скарги ПриватБанку. У державному банку заявили, що пов'язані з Суркісами офшорні компанії вдалися до маніпуляції автоматизованим розподілом судових справ на користь Вовка.

Нагадаємо, що 10 червня 2020 року Київський апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу Кабінету міністрів України на рішення Печерського районного суду Києва від 2017 року, яким державний ПриватБанк зобов'язали обслуговувати депозитні договори шести англійських компаній (CAMERIN INVESTMENTS LLP, SUNNEX INVESTMENTS LLP, TAMPLEMON INVESTMENTS LLP, BERLINI COMMERCIAL LLP, LUMIL INVESTMENTS LLP, SOFINAM INVESTMENTS LLP), пов'язаних з сім'єю Суркісів.

Згідно з розслідуванням агентства Kroll, кошти на депозитах англійських компаній Суркісів виявилися кредитами, які ПриватБанк видав своїм пов'язаним особам в 2008-2010 роках.

Київський апеляційний суд залишив у силі постанову судді Печерського районного суду Підпалого щодо фактичного стягнення з державного ПриватБанку $259 млн на користь офшорних компаній, пов'язаних з сім'єю Суркісів. 6 серпня 2020 року компанії збільшили позов до $350 млн.

Україна програла Суркісам 7 мільярдів гривень. Але чи отримають вони їх?
Показати ще новини
Радіо НВ
X