Продадуть без квитка на війну з Коломойським за 80 млрд грн. Кабмін оновив стратегію розвитку ПриватБанку
Кабінет Міністрів на сьогоднішньому засіданні затвердив стратегію розвитку державного ПриватБанку до 2024 року. Вона передбачає поділ його на Хороший банк і Реструктуризаційний підрозділ для успішної приватизації.
У пояснювальній записці зазначено, що мета оновлення стратегії - визначення стратегії придатного для продажу Хорошого банку і підходу до його приватизації.
«Приватизація вимагає операційного та правового розмежування успадкованих активів і судових процесів», — йдеться в документі, який опублікував в Telegram нардеп від Європейської солідарності Олексій Гончаренко. Відзначається, що надходження від продажу Хорошого банку «можуть скласти близько 80 млрд грн».
Згідно з документом, стратегія «покликана вивільнити реальну цінність профільного бізнесу, зміцнити операційну та фінансову стійкість, а також максимізувати потенціал дивідендів та приватизації завдяки дієвій цільовій операційній моделі». Передбачається створення провідного банку в роздрібному сегменті ринку, який має сильну позицію в малому і середньому бізнесі (МСБ) з потужним платіжним і картковим бізнесом, що зможе забезпечити наявність привабливих варіантів приватизації. Зокрема, очікується зростання кредитування сегменту МСБ на 150% (включаючи підтримку держпрограми «Доступні кредити 5−7−9%»), а також подальше зростання еквайрингового бізнесу, який призведе до потужного зростання доходів на 8,5 млрд грн.
Крім того, оновлена стратегія передбачає розширення продуктової пропозиції замість залучення нових клієнтів в роздрібному бізнесі, що забезпечить додаткове зростання кредитування з 44 млрд грн до 82 млрд грн, включаючи надання іпотечних кредитів в рамках держпрограми, а також збереження існуючих лідерських позицій в картковому бізнесі, опираючись на доступність фізичних і цифрових каналів.
У стратегії визначено три можливі опції приватизації: приватне розміщення всього банку, приватне розміщення Хорошого банку і первинне розміщення акцій Хорошого банку.
Документ також передбачає максимальне відновлення старого портфеля непрацюючих активів, операційну ефективність і стійкий рівень прибутковості банку.
Очікується, що чистий прибуток Хорошого банку збільшиться до 34 млрд грн в 2024 році (у 2020 році - 25,3 млрд грн).

ПриватБанк був націоналізований в грудні 2016 року. Держава докапіталізувала його на 155 млрд грн.
Розслідування агентства Kroll показало, що ПриватБанк був «об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом десяти років до націоналізації, що призвело до нанесення банку збитків щонайменше в $5,5 млрд».
В українських судах розглядаються сотні справ, пов’язаних із ПриватБанком. Банк також судиться з ексвласниками в Великобританії, США, Ізраїлі, на Кіпрі.