Приватбанк попросив власників євробондів розкрити свої особистості
Приватбанк попросив Madison Pacific Trust Limited звернутися до власників єврооблігацій на $175 млн з погашенням 28 лютого 2018 року і на $200 млн з погашенням 23 січня 2018 року зі проханням ідентифікувати себе.
Про це йдеться в повідомленні довірителя за євробондами - Madison Pacific Trust Limited, передає Інтерфакс-Україна.
"Одна з підстав, виходячи з якої Приватбанк заявляє про намір захищати свої інтереси в арбітражному провадженні, стосується обставин випуску та викупу деякими власниками єврооблігацій, а також до можливого зв'язку між власниками цінних паперів і колишніми власниками Приватбанку", - зазначено в документі.
Банк також просить власників євробондів вказати обсяг цінних паперів у власності, дату покупки, а також їх кінцевого власника.
18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.
Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізувати на суму 116,8 млрд грн.
3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішив докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.
Нагадаємо, що наприкінці минулого року НБУ конвертував у капітал Приватбанку цінні папери на руках інвесторів на $595 млн за процедурою bail-in.
Йдеться про три випуски єврооблігацій: на $175 млн за ставкою 10,87% з погашенням 28 лютого 2018 року, на $200 млн за ставкою 10,25% з погашенням 23 січня 2018 року, з яких $40 млн було погашено в серпні 2016 року, а також на $220 млн за ставкою 11% (облігації субординованого боргу) з погашенням в 2021 році.
Тримачі євробондів Приватбанку, які володіють різними випусками цінних паперів на загальну суму понад $120 млн, у кінці грудня 2016 року об'єдналися в спеціальний комітет для спільного захисту своїх прав та інтересів. До комітету увійшли п'ять фондів, у тому числі британські, американські і швейцарські.
У травні 2016-го власники єврооблігацій Приватбанку оскаржили в Лондонському міжнародному арбітражному суді (London Court of International Arbitration) примусовий обмін їх цінних паперів на акції додаткової емісії банку.
Раніше повідомлялося, що Ігор Суркіс і його брат Григорій Суркіс, а також пов'язані з ними особи подали 42 позови проти Національного банку України через процедуру bail-in.
Bail-in - механізм, який використовується при санації проблемних банків і передбачає або конвертацію депозитів в акції фінустанови, або переоформлення вкладів в спеціальний субординований кредит на поповнення капіталу.