Приватбанк подав до суду на аудитора "великої четвірки" позов на $3 млрд

2 квітня 2018, 10:25

Державний Приватбанк звинувачує кіпрську PricewaterhouseCoopers Limited і українську компанію ПрайсвотерхаусКуперс в порушенні своїх обов'язків під час перевірки фінансової звітності банку за 2013-2015 роки.

Про це повідомили у прес-службі фінустанови

У зв'язку із цим 30 березня 2018 року Приватбанк подав позов до регіонального суду Нікосії (Кіпр) проти зазначених структур т вимагає компенсації завданих такими діями збитків у сумі $3 млрд.

Відео дня

Згідно з повідомленням банку, позовна заява проти PwC є наступним важливим кроком після подачі позову проти екс-власників до Високого суду Лондона в грудні 2017 року, зробленим Приватбанком з метою відшкодування величезних збитків, тягар яких досі значною мірою впливає на економіку України.

"Подача позову проти PwC є логічним і необхідним кроком, з огляду на велику відповідальність PwC з перевірки фінансової звітності банку. Абсолютна нездатність PwC виявити в банку операції шахрайства протягом багатьох років призвела до того, що практично весь корпоративний кредитний портфель банку не обслуговується й не має відповідного заставного забезпечення. Відтепер кіпрський суд буде ухвалювати рішення щодо PwC в установленому порядку", - зазначив глава правління Приватбанку Петро Крумханзл.

Приватбанк доручив міжнародній юридичній компанії Quinn Emanuel Urquhart&Sullivan (Великобританія) спільно з кіпрськими юридичними фірмами Antis Triantafyllides&Sons та Chrysses Demetriades&Co представляти його інтереси під час судових розглядів з PwC.


PricewaterhouseCoopers (PwC) – це міжнародна мережа компаній, що пропонують професійні послуги в сфері консалтингу та аудиту. Компанія існує понад 160 років і входить до так званої "великої четвірки" аудиторських компаній. Штаб-квартира мережі розташована в Лондоні.


Нагадаємо, що в липні 2017 року Національний банк України виключив ПрайсвотерхаусКуперс з реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків.

Підставою для прийняття такого рішення стало підтвердження ПрайсвотерхаусКуперс недостовірної інформації про фінансово-господарську діяльність Приватбанку, зокрема, розміру кредитного ризику та регулятивного капіталу. Також повідомлялося, що висновки ПрайсвотерхаусКуперс не відображали реальних ризиків роботи Приватбанку, які стали причиною визнання банку неплатоспроможним, його націоналізації та суттєвих видатків держави на капіталізацію.

PwC була аудитором Приватбанку із середини 1990-х років. Компанія заявляє, що "аудит фінансової звітності Приватбанку за 2015 рік проводився відповідно до міжнародних стандартів аудиту", серед іншого щодо правочинів із заінтересованістю.

На початку цього року ПрайсвотерхаусКуперс подала до суду на Національний банк.


18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн – в грудні.

Показати ще новини
Радіо NV
X