Fitch опублікувало рейтинги українських держбанків

19 липня 2019, 18:01

ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк і Укргазбанк отримали довгострокові рейтинги дефолту на рівні В-

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило на рівні B- зі стабільним прогнозом довгострокові рейтинги дефолту емітента в іноземній і національній валюті чотирьох українських держбанків: ПриватБанку, Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Рейтинги життєздатності (VR) і підтримки (SRF) українських держбанків також підтверджені на рівні відповідно b- і B-, при цьому рейтинг SRF відображає думку Fitch про потенційну державну підтримку цих банків, якщо вона знадобиться.

«VR всіх чотирьох банків, в першу чергу, відображають їх чутливість до вразливого внутрішнього операційного середовища, в якому вони діють як найбільші фінансові установи України», — пояснили в агентстві.

Оцінка також враховує 100% державну власність банків (95% для Укргазбанку), значну частку довгострокових суверенних облігацій (для всіх чотирьох банків) і суттєве кредитування контрольованих державою підприємств (для трьох банків, за винятком ПриватБанку), що обумовлює їх сильну кореляцію з суверенними і бюджетними ризиками.

Короткострокові рейтинги дефолту емітента в іноземній валюті всіх чотирьох банків підтверджені на рівні B, а національні довгострокові рейтинги — на рівні AA (ukr), що відображає їх кредитоспроможність відносно інших банків в межах України.

Раніше Fitch Ratings опубліковало прогноз про середньорічний курс української валюти.

Показати ще новини
Радіо NV
X