«Повністю заблоковані від управління». ПриватБанк має намір вийти зі складу акціонерів латвійської «дочки» PrivatBank

17 жовтня 2020, 16:07

Український державний ПриватБанк заблокований від управління дочірнім латвійським PrivatBank, де йому належить 46,54%, і хоче вийти зі складу акціонерів.

Про це заявила член правління ПриватБанку Анна Самаріна в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

«Ми досі маємо намір юридично вийти зі складу акціонерів, оскільки фактично повністю блоковані від управління компанією. Наші рекомендації не беруться до уваги менеджментом, наші підходи до поліпшення ситуації в компанії не знаходять підтримки в інших акціонерів. При цьому якщо позиція інших учасників не зміниться, наш намір залишиться наміром», - розповіла вона.

Відео дня

Самаріна пояснила, що 2017 року ПриватБанк найняв компанію FinPoint Investment Advisors, яка мала знайти покупців на 46,5%-й пакет акцій в PrivatBank, що належить держбанку. Внаслідок роботи FinPoint ПриватБанк отримав низку пропозицій, але жодну не було реалізовано, - переважно через те, що потенційні інвестори хотіли отримати 100% пакет.

За словами Самаріної, ПриватБанк був зацікавлений в тому, аби продати частку в PrivatBank, оскільки його стратегія не передбачає розвитку закордонних напрямків бізнесу:

«У банку не відбувається жодних кардинальних змін, він продовжує проїдати капітал, менеджмент не може вивести банк з цього стану. Зазвичай така ситуація в ринковій практиці веде до ліквідації. Для будь-якого регулятора такий конфлікт між акціонерами - "червона ганчірка", і ми - мимовільні заручники цього конфлікту».

При цьому в банку поки достатньо ліквідності і капіталу, тому його не можна віднести до категорії неплатоспроможних. ПриватБанк не знає, наскільки адекватно PrivatBank оцінює якість кредитного портфеля і вартість активів, і чи зможе він швидко реалізувати активи в разі проблем.

Самаріна уточнила, що український ПриватБанк припинив будь-яку фінансову діяльність з латвійським PrivatBank і не планує докапіталізувати «дочку», бо не може нею керувати.

«Ми не можемо вести бізнес з такими контрагентами, оскільки, за нашою оцінкою, це пов'язано з репутаційними ризиками», - сказала член правління ПриватБанку і нагадала, що латвійський регулятор оштрафував банк на 1 млн євро через виявлені порушення.

Показати ще новини
Радіо НВ
X