Приват проти Динамо. Банк готується витребувати багатомільйонний борг клубу і його власника Ігоря Суркіса — Liga

22 жовтня 2020, 18:39
ПриватБанк готується витребувати борг ФК Динамо і власника клубу Ігоря Суркіса

Державний ПриватБанк готується відновити зобов'язання футбольного клубу Динамо по кредиту на $16,7 млн від 2013 року, а також зобов'язання власника клубу Ігоря Суркіса на 150 млн грн (близько $ 5 млн). Про це пише Liga.ne t з посиланням на двох співрозмовників, близьких до керівництва держбанку.

Відео дня

До червня 2020 року це зобов'язання були закриті, оскільки в січня 2018 банк справив взаємозалік боргу Динамо, Ігоря Суркіса і дочки Григорія Суркіса Світлани (борг - 3,5 млн грн), списавши з депозитних рахунків сім'ї Суркісів близько $22 млн.

За даними джерел видання, ПриватБанк розраховує виставити рахунки Динамо, Ігорю і Світлані Суркіс до кінця цього року. Через те, що терміни дії кредитних договорів закінчилися в 2018 році, позичальникам доведеться або відразу гасити борг, або домовлятися з банком про реструктуризацію. Також джерела видання допускають варіант чергової серії судових розглядів.

Також держбанк планує повернути близько 330 млн грн, які в 2018 були виплачені Суркісам живими грошима як повернення депозитів. Для цього Приватні повинен до 15 червня 2021 року звернутися до суду.

Нагадаємо, що Суркіси оскаржують обмін їх коштів в ПриватБанку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in) в ході націоналізації фінустанови.

15 червня Велика палата Верховного суду частково задовольнила касаційну скаргу Нацбанку, ПриватБанку і Міністерства фінансів на рішення судів нижчих інстанцій, які скасовували рішення НБУ про визнання сім'ї Суркісів пов'язаними з ПриватБанком особами.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X