Приват та Ощад. Які прибутки отримали найбільші державні банки з початку року
Прибуток ПриватБанку за дев’ять місяців 2021 року становить 21,2 млрд грн, Ощадбанку — 849 млн грн.
Чистий прибуток ПриватБанку практично дорівнює розміру прибутку за аналогічний період минулого року (21,3 млрд грн).
«Пожвавлення ділової активності в Україні та виважена політика ризик-менеджменту обумовили зростання кредитного портфеля ПриватБанку на 19%. При цьому обсяги розміщених у банку коштів клієнтів залишаються стабільними, навіть в умовах значного зниження ставок по депозитах на ринку», — повідомили у фінустанові.
Крім того, з початку року ПриватБанк наростив операційну ефективність — бізнес-результат до вирахування резервів зріс на 9 млрд грн порівняно з минулорічним, як за рахунок розвитку бізнесу, так і контролю за витратами. Разом з тим, макрофактори, що зумовлюють коливання вартості портфелю державних цінних паперів, в 2021 році мають негативний вплив на результат ПриватБанку та зменшують його прибуток майже на 6,7 млрд грн.
В Ощадбанку наголосили на тому, що його операційний прибуток за три квартали 2021 року становить 4,6 млрд грн, що у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року більше на 4,2 млрд грн.
«Водночас від'ємний торговий результат (в основному спричинений посиленням гривні і відповідною індексацією цінних паперів у капіталі Ощаду) дорівнює 3,8 млрд грн», — підкреслили у банку.
Обсяг кредитів, наданих клієнтам Ощадбанку за дев’ять місяців, зріс порівняно з початком року на 10,1 млрд грн, або на 15,9%, і становить 73,3 млрд грн. Обсяг коштів клієнтів за дев’ять місяців поточного року в Ощадбанку також збільшився — на 3,4 млрд грн (1,8%) — і становить 188,2 млрд грн.
- Ощадбанк заявив про перемогу над російським держбанком у Верховному Суді. «Дочку» Сберу змусять відмовитися від назви
- Антимонопольний комітет оштрафував Ощадбанк на 14 млн грн, у банку скаржаться на боржника
- Про приватизацію поки не йдеться. Кабмін схвалив стратегію розвитку Ощадбанку, вона передбачає скорочення кількості відділень