Приблизно один держбюджет України. У ГПУ підрахували, скільки вкрала "сім'я" Януковича за 2,5 роки

7 травня 2017, 14:18
Протягом правління екс-президента Віктора Януковича було вкрадено близько 40 млрд доларів, за підрахунками Генпрокуратури

Про це в ефірі UMN розповів заступник генерального прокурора Євген Єнін, передає Укрінформ.

"За нашими оцінками, протягом владарювання Віктора Януковича було вкрадено близько 40 млрд доларів США. За 2,5 року вони вкрали приблизно один державний бюджет України", - зазначив він.

Відео дня

За словами Єніна, злочинна організація Януковича включала в себе кілька груп впливу.

"За версією слідства їх сьогодні 7. Ми детально проаналізували діяльність одного з семи крил злочинної організації – це крило, яке діяло під "дахом" Курченко, Клименко. Зазначені особи контролювали діяльність певних сфер народного господарства України", - заявив він.

Далі, за словами Єніна, гроші пропускалися через коло банківсько-фінансових операцій.

"Це крило тримало під собою тисячі фіктивних підприємств, за діяльність яких відповідали близько 400 фінансових експертів. Решта 600 експертів відповідали за зв'язок грошової маси та співпрацю підприємств з зовнішнім світом", - сказав він.

За словами заступника генпрокурора, йдеться про діяльність "міжнародного "відмивального" хаба, де гроші відмивалися за кордон, а далі вже "вибілені" використовувалися на придбання нерухомості, футбольних клубів, яхт, депутатських голосувань, або так зване реінвестування в Україну – тобто купівля облігації внутрішньої державної позики".

Нагадаємо, 28 січня 2015 року Державна служба фінансового моніторингу заблокувала 1,42 млрд доларів на рахунках нерезидентських компаній, пов'язаних з екс-президентом Віктором Януковичем, його близькими, посадовими особами колишнього уряду країни та пов'язаними з ними особами.

28 квітня 2017 року набуло чинності рішення Краматорського суду про конфіскацію цих коштів, а також облігацій внутрішньої державної позики України.

На рахунки Державного казначейства вже зараховано 1,1 млрд доларів у рамках виконання рішення Краматорського суду. Додатково ще 200 млн доларів у цінних паперах будуть передані Міністерству фінансів і, відповідно до законодавства України, на цю суму буде зменшено внутрішній борг держави.

Показати ще новини
Радіо NV
X