Прем’єр раптово оголосив про підвищення зарплати і прожиткового мінімуму

30 серпня 2015, 22:38
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
30 серпня глава українського уряду Арсеній Яценюк заявив, що вніс до парламенту законопроект про збільшення соціальних стандартів для майже 12 мільйонів українських громадян

Згідно повідомлення Кабміну, це сталося завдяки домовленості з кредиторами по списанню боргів і боротьбі з корупцією. “Ми разом із Президентом прийняли рішення щодо необхідності підвищення соціальних стандартів”, - зазначив він.

Відео дня

Яценюк заявив, що чинний закон передбачав зростання мінімальної заробітної платні та прожиткового мінімуму з 1 грудня: “Але ми працювали над тим, щоб знайти фінансовий ресурс і підвищити мінімальну заробітню платню і прожитковий мінімум, а, відповідно, зарплати для українців, вже з 1 вересня. І таке рішення прийнято”.

Цікаво, що загальний фінансовий ресурс, який необхідно було знайти для підвищення заробітніх плат, пенсій, виплат та інших соціальних стандартів, за його словами, становив близько 10 мільярдів гривень.
Яценюк повідомив, що до парламенту вноситься законопроект, який передбачає збільшення соціальних стандартів для майже 12 мільйонів українських громадян, зокрема для близько трьох мільйонів працівників бюджетної сфери.

“Вчитель без категорії отримає додатково 470 гривень. Вчитель вищої категорії отримає додатково 605 гривень. Сімейний лікар буде додатково отримувати 453 гривні. А медсестра - 304 гривні… працівники соціальної сфери додатково будуть отримувати 304 гривні. А працівники культури, наприклад, бібліотекар, - 348 гривень”, - пояснив він.

Українські студенти, яких є півтора мільйона, також отримають підвищення стипендій: студенти вищих навчальних закладів І і ІІ категорії будуть додатково отримувати 112 гривень. Студенти, які навчаються в навчальних закладах ІІІ–IV категорії, - 95 гривень.

Глава Уряду також повідомив, що одинокі матері після підвищення загалом будуть отримувати від 350 до 727 гривень. “Наші пенсіонери, які потребують найбільшої допомоги від держави, також отримають підвищення пенсії. Таке підвищення буде стосуватися 7,5 мільйонів українських пенсіонерів. І мінімальна пенсія буде становити 1074 гривні”, - сказав політик.

Люди з особливими потребами додатково отримають від 100 до 200 гривень. “Таким чином, мінімальна заробітня платня, яка сьогодні в країні становить 1218 гривень, з 1 вересня цього року становитиме 1378 гривень”, - наголосив він.

“Це той рідкий випадок, коли Уряд турбується не про підвищення політичних рейтингів, а про підвищення заробітніх плат, пенсій і соціальних стандартів. Прем’єр-міністр і моя партія та Уряд не йдуть на вибори. Ми взяли всю повноту відповідальності за стан справ в країні. І ми будем нести цю відповідальність”, - наголосив він.

Нагадаємо, що Кабмін 27 серпня одноголосно підтримав умови реструктуризації зовнішнього комерційного боргу країни, які Міністерство фінансів досягло з комітетом кредиторів, які представляють власників $9 з $22 млрд цього боргу.

НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X