Представники бізнесу помітили підвищення інтересу інвесторів до України – Перша шпальта

25 вересня 2015, 11:55
На фондовому ринку відзначається зростання інтересу до українських єврооблігацій. Це свідчить про те, що ті, хто не боїться великих ризиків заради великого прибутку стали знову звертати увагу на Україну, йдеться в новому випуску програми Перша шпальта (ПШ), на каналі UA: Перший, партнером якої виступає НВ

Фондовий ринок завжди реагує на зміни в економіці країни на 6-9 місяців раніше, ніж інші інвестори. Як розповів виконавчий директор інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа, вже зараз є ті, хто скуповує українські євробонди.

Відео дня

"За останні місяці боргові зобов'язання країни зросли в ціні на 20-25%. Це ознака того, що значна частина інвесторів, яка вклалася в українські папери, трохи більш позитивно ставиться до того, що відбувається в країні".

Втім, зараз передчасно говорити про те, що в країну потоком хлинуть гроші.

"Купівля суверенний паперів має спекулятивний характер. Вони є ліквідними – тобто це те, що ти можеш продати", - говорить керуючий директор Group DF Борис Краснянський. Але от реальних інвестицій, тих що будуть створювати робочі місця немає, додає він. Немає перш за все тому, що в країні не створені умови для приходу інвесторів.

У той же час президент Американської торгової палати Андрій Гундер заявив ПШ, що багато американських компаній готуються інвестувати в країну. За його словами, вони розуміють, що зараз, коли економіка в такому жалюгідному стані, увійти в країну буде дешевше, ніж коли вона почне зростати. І інвестори не хочуть пропустити вдалий момент.

Краснянський також зазначає, що оскільки за останніми даними Світового банку падіння ВВП України з 1991 року склало 35% - це абсолютний світовий рекорд. У країни немає іншого виходу, як стимулювати економічне зростання, і стимулювати високими темпами. А для цього потрібно створити умови, які були б кращі, ніж в сусідніх країнах – Словаччині, Польщі, Угорщині, і тієї ж Росії.

У перших краще умови для роботи інвесторів, а в РФ є природні ресурси, яких в Україні немає. Ключову роль тут відіграє податкова реформа, яку уряд планує провести найближчим часом.

"Все дуже просто, у нас повинні бути умови кращі, ніж у наших сусідів", - каже Краснянський.

Також у передачі дивіться інтерв'ю голови енергетичної компанії ДТЕК Максима Тимченка, де він розповість скільки повинно коштувати українське вугілля. А також традиційний розбір порожніх і безглуздих обіцянок українських чиновників від спеціального кореспондента НВ, Майкла Щура.

Показати ще новини
Радіо NV
X