Представники бізнесу помітили підвищення інтересу інвесторів до України – Перша шпальта

25 вересня 2015, 11:55
1059
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Представники бізнесу помітили підвищення інтересу інвесторів до України – Перша шпальта - фото

Втім, зараз передчасно говорити про те, що в країну потоком хлинуть гроші

На фондовому ринку відзначається зростання інтересу до українських єврооблігацій. Це свідчить про те, що ті, хто не боїться великих ризиків заради великого прибутку стали знову звертати увагу на Україну, йдеться в новому випуску програми Перша шпальта (ПШ), на каналі UA: Перший, партнером якої виступає НВ

Фондовий ринок завжди реагує на зміни в економіці країни на 6-9 місяців раніше, ніж інші інвестори. Як розповів виконавчий директор інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа, вже зараз є ті, хто скуповує українські євробонди.

"За останні місяці боргові зобов'язання країни зросли в ціні на 20-25%. Це ознака того, що значна частина інвесторів, яка вклалася в українські папери, трохи більш позитивно ставиться до того, що відбувається в країні".

Втім, зараз передчасно говорити про те, що в країну потоком хлинуть гроші.

"Купівля суверенний паперів має спекулятивний характер. Вони є ліквідними – тобто це те, що ти можеш продати", - говорить керуючий директор Group DF Борис Краснянський. Але от реальних інвестицій, тих що будуть створювати робочі місця немає, додає він. Немає перш за все тому, що в країні не створені умови для приходу інвесторів.

У той же час президент Американської торгової палати Андрій Гундер заявив ПШ, що багато американських компаній готуються інвестувати в країну. За його словами, вони розуміють, що зараз, коли економіка в такому жалюгідному стані, увійти в країну буде дешевше, ніж коли вона почне зростати. І інвестори не хочуть пропустити вдалий момент.

Краснянський також зазначає, що оскільки за останніми даними Світового банку падіння ВВП України з 1991 року склало 35% - це абсолютний світовий рекорд. У країни немає іншого виходу, як стимулювати економічне зростання, і стимулювати високими темпами. А для цього потрібно створити умови, які були б кращі, ніж в сусідніх країнах – Словаччині, Польщі, Угорщині, і тієї ж Росії.

У перших краще умови для роботи інвесторів, а в РФ є природні ресурси, яких в Україні немає. Ключову роль тут відіграє податкова реформа, яку уряд планує провести найближчим часом.

"Все дуже просто, у нас повинні бути умови кращі, ніж у наших сусідів", - каже Краснянський.

Також у передачі дивіться інтерв'ю голови енергетичної компанії ДТЕК Максима Тимченка, де він розповість скільки повинно коштувати українське вугілля. А також традиційний розбір порожніх і безглуздих обіцянок українських чиновників від спеціального кореспондента НВ, Майкла Щура.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

ТОП 3

Економіка

Вчора, 16:10

thumb img
Амбромавічус і Данилюк. Що вони роблять поруч із Зеленським?
6388
Фінанси

18 березня, 09:30

thumb img
Навіщо потрібні термінали Bloomberg і Reuters для торгів ОВДП і при чому тут курс гривні
2026
Фінанси

Вчора, 09:30

thumb img
Як приватний інвестор може купити ОВДП і скільки можна заробити на цих цінних паперах
1680

Головне

Компанії/Ринки

Вчора, 13:02

thumb img
Наглядова рада Нафтогазу запропонувала Гройсману оновлений склад правління - ЗМІ
Політика

Вчора, 09:38

thumb img
Тимошенко може піти на співпрацю з низкою кандидатів у президенти - ЗМІ
Політика

Вчора, 10:42

thumb img
"За таких треба триматися". Зеленський публічно підтримав Супрун