Представники бізнесу помітили підвищення інтересу інвесторів до України – Перша шпальта

1 коментувати
Втім, зараз передчасно говорити про те, що в країну потоком хлинуть гроші

Втім, зараз передчасно говорити про те, що в країну потоком хлинуть гроші

На фондовому ринку відзначається зростання інтересу до українських єврооблігацій. Це свідчить про те, що ті, хто не боїться великих ризиків заради великого прибутку стали знову звертати увагу на Україну, йдеться в новому випуску програми Перша шпальта (ПШ), на каналі UA: Перший, партнером якої виступає НВ

Фондовий ринок завжди реагує на зміни в економіці країни на 6-9 місяців раніше, ніж інші інвестори. Як розповів виконавчий директор інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа, вже зараз є ті, хто скуповує українські євробонди.

"За останні місяці боргові зобов'язання країни зросли в ціні на 20-25%. Це ознака того, що значна частина інвесторів, яка вклалася в українські папери, трохи більш позитивно ставиться до того, що відбувається в країні".

Втім, зараз передчасно говорити про те, що в країну потоком хлинуть гроші.

"Купівля суверенний паперів має спекулятивний характер. Вони є ліквідними – тобто це те, що ти можеш продати", - говорить керуючий директор Group DF Борис Краснянський. Але от реальних інвестицій, тих що будуть створювати робочі місця немає, додає він. Немає перш за все тому, що в країні не створені умови для приходу інвесторів.

У той же час президент Американської торгової палати Андрій Гундер заявив ПШ, що багато американських компаній готуються інвестувати в країну. За його словами, вони розуміють, що зараз, коли економіка в такому жалюгідному стані, увійти в країну буде дешевше, ніж коли вона почне зростати. І інвестори не хочуть пропустити вдалий момент.

Краснянський також зазначає, що оскільки за останніми даними Світового банку падіння ВВП України з 1991 року склало 35% - це абсолютний світовий рекорд. У країни немає іншого виходу, як стимулювати економічне зростання, і стимулювати високими темпами. А для цього потрібно створити умови, які були б кращі, ніж в сусідніх країнах – Словаччині, Польщі, Угорщині, і тієї ж Росії.

У перших краще умови для роботи інвесторів, а в РФ є природні ресурси, яких в Україні немає. Ключову роль тут відіграє податкова реформа, яку уряд планує провести найближчим часом.

"Все дуже просто, у нас повинні бути умови кращі, ніж у наших сусідів", - каже Краснянський.

Також у передачі дивіться інтерв'ю голови енергетичної компанії ДТЕК Максима Тимченка, де він розповість скільки повинно коштувати українське вугілля. А також традиційний розбір порожніх і безглуздих обіцянок українських чиновників від спеціального кореспондента НВ, Майкла Щура.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: