Гонтарева подала клопотання про відхилення позову Суркісів в Лондоні

23 жовтня 2020, 11:18

Ексголова НБУ Валерія Гонтарєва в інтерв'ю НВ повідомила про те, що подала клопотання до Високого суду Лондона про відхилення позову Ігоря Суркіса і офшорних компаній проти неї та Петра Порошенка

Як повідомила в інтерв'ю НВ колишня голова Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарєва, вона подала клопотання про відхилення позову Ігоря Суркіса і шести офшорних компаній, що входять в орбіту контролю сім'ї Суркісів. «Тому що це нонсенс і дурість і клопотання будуть розглядати, по-моєму, 23 березня 2021 року. У цій справі йде процес обміну документами. Вони в черговий раз попросили час до кінця місяця для того, щоб відповісти на те, що ми їм написали. Тому що ви пам’ятаєте, було рішення по Суркісам Верховного суду України і це рішення чомусь, я не можу вам пояснити чому, воно було 15 червня, а опублікували його лише два тижні тому. І зрозуміло, що і Мінфін, і Нацбанк всі дуже раділи, що зв’язаність (Суркісів з ПриватБанком до його націоналізації - Ред.) підтвердили. Насправді цей суд взагалі нічого не підтвердив, а лише відправив в іншу юрисдикцію. По суті, розглядати цю справу з нуля. Тобто, насправді він нічого не підтвердив, але як мінімум те, що ось в цьому своєму позові писали тут в Лондоні Суркіси, це нічого не відповідає дійсності», — сказала вона.

Відео дня

Гонтарева впевнена, що її залучили до цього позову з цілю отримання юрисдикції Високого суду Лондона. «Я була в шоці, тому що у мене немає сумнівів для яких цілей мене туди залучили. З 200 пунктів, описаних в позові, я зустрічаюся рівно в одному пункті № 31, в якому описано виконання моїх службових обов’язків як голови Нацбанку. Вони мене туди вписали як якірного обвинуваченого виключно для того, щоб отримати юрисдикцію Лондонського суду, тому що я англійський резидент», — розповіла вона.

Як повідомлялося, суть позову Сурксісов до Порошенка була озвучена виданням Дзеркало Тижня. Як стверджують журналісти ДТ, посилаючись на свої джерела, Суркіси подали позов проти екс-президента Петра Порошенка до Лондонського суду через те, що він передумав купувати у них майже 25% телеканалу 1 + 1 за $ 140 млн, так як хотів використовувати для отримання цієї частки каналу націоналізацію ПриватБанку.

«Навіть якщо допустити, що він (Порошенко — Ред.) це робив, то він так добре за нашою спиною ховався, що наша спина не була про це поінформована. Ось про це моє клопотання, що я діяла всюди відповідно до закону, — сказала Гонтарєва. — Ви ж пам’ятаєте, як відбувалася націоналізація Приватбанку? У нас же є закон, в цьому законі прописані дев’ять критеріїв визначення пов’язаних осіб, крім того, є комітет, у складі 20 осіб, які ним керувалися. Я на рівні правління бачила тільки загальну картину. Приплітати мене — повний нонсенс».

Повну версію інтерв'ю читайте ТУТ .

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X