Верховний суд умив руки. Справу про $350 млн, які брати Суркіси вимагають від ПриватБанку, повернули в нижню судову інстанцію

14 вересня 2021, 18:54

Велика палата Верховного суду 14 вересня повернула на розгляд Касаційного цивільного суду справу про оскарження ПриватБанком і Кабміном рішення Печерського суду від 2017 року на користь компаній братів Суркісів на $350 млн.

Про це у Facebook повідомив суддя Верховного суду Віктор Пророк.

«Велика палата Верховного суду проголосувала за повернення на розгляд Касаційного цивільного суду справи (№ 14−88цс21) за касаційними скаргами ПриватБанку і Кабміну на рішення Печерського районного суду від 09.02.2017 про забезпечення позову у справі № 757/7499/17-ц за позовом низки LLP до ПриватБанку та інших про зобов’язання виконувати умови договорів», — написав він.

Відео дня

«Боюся, що з такими підходами рішення ще довго не дістанеться свого довгожданого перегляду», — додав суддя, зазначивши, що повного тексту рішення поки немає.

Верховний суд розглядав справу у письмовому провадженні, без залучення сторін.

Як повідомлялося, Печерський суд у 2017 році за позовом компаній Ігоря і Григорія Суркісів зобов’язав ПриватБанк виконувати умови депозитних договорів, укладених кіпрською філією банку з відповідними компаніями.

У ПриватБанку наполягають, що брати Суркіси є пов’язаними особами з колишніми власниками ПриватБанку.

НВ
Фото: НВ

2 вересня 2020 року Печерський суд під головуванням судді Сергія Вовка прийняв рішення про порядок примусового виконання ухвали про забезпечення спірного позову компаній, пов’язаних з братами Суркісами, про обслуговування депозитів, конвертованих у капітал банку при націоналізації. Це рішення спрямоване на фактичне стягнення з ПриватБанку майже $350 млн.

Касаційні скарги ПриватБанку і Кабінету міністрів на рішення Печерського суду було прийнято до розгляду Верховним судом у зв’язку з існуванням у рамках даної справи відразу двох виняткових правових проблем, виявлених Касаційним цивільним судом.

Показати ще новини
Радіо NV
X