Хто подав тисячі правок до «антиколомойського» законопроєкту — повний список депутатів
Лідерами за кількістю поданих до «антиколомойського» законопроекту поправок є нардепи Антон Поляков і Віктор Бондар.
Про це повідомив в Facebook нардеп від Голосу, перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.
Більше тисячі поправок подало сім нардепів:
1) Антон Поляков (позафракційний, був виключений з Слуги народу) — 6033 поправки;
2) Віктор Бондар (співголова групи За майбутнє) — 1911;
3) Дмитро Чорний (Слуга народу) — 1781;
4) Ольга Василевська-Смаглюк (Слуга народу) — 1689;
5) Олег Дунда (Слуга народу) — 1656;
6) Сергій Демченко (Слуга народу) — 1463;
7) Олександр Дубінський (Слуга народу) — 1199.
Всього 28 нардепів подали до законопроєкту 16 381 поправку. Це рекордна кількість. Раніше рекордною була кількість поправок, поданих до проєкту Конституції - 5700.

«Антиколомойський» законопроєкт Рада прийняла в першому читанні 30 березня. Його прийняття є головною вимогою МВФ. Цим законопроєктом пропонується передбачити, що суди не можуть ухвалювати рішення, які приведуть до зупинки розпочатої процедури виведення неплатоспроможного банку з ринку або його ліквідації. Згідно із законопроєктом, колишні і нинішні власники банків, права яких були порушені через незаконний акт НБУ, Фонду гарантування, Мінфіну, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку або рішення Кабміну, можуть отримати відшкодування збитків тільки в грошовій формі. Згідно з законопроєктом, якщо суд визнає незаконним рішення НБУ про віднесення будь-якого банку до категорії неплатоспроможних, це «не відновлює того становища банку, яке існувало до прийняття такого акта/рішення, включаючи відновлення правового статусу цього банку, та не відновлює становища/прав осіб, які були учасниками банку на момент прийняття такого акта/рішення».
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.