Постраждала через антиросійські санкції платіжна система подала до суду на НБУ

19 листопада 2018, 17:30

Міжнародна платіжна система TYME подала позов до Національного банку України (НБУ) про визнання незаконним рішення від 14 червня 2018 року про скасування реєстрації міжнародної платіжної системи TYME.

Про це повідомили в компанії, передає Інтерфакс-Україна.

У позовних вимогах компанія вимагає зобов'язати суд відновити дії всіх ліцензій, які були відкликані регулятором, а також реєстрацію платіжної системи і всіх її учасників.

Відео дня

Як наголошується в повідомленні, за твердженнями керівництва НБУ, дані рішення були прийняті на підставі отриманих від СБУ безперечних доказів про порушення платіжною системою TYME вимог регулятора, внаслідок яких виникли ризики національної безпеки України. TYME неодноразово запитувала надати дані документи для ознайомлення, в тому числі, через адвокатські запити. В отриманих відповідях від НБУ і СБУ документів надано не було.

Компанія вважає, що "дії СБУ і дії НБУ, в особі Якова Смолія, які не лежать в правій площині і носять злочинний характер".

Раніше в червні НБУ скасував реєстрацію міжнародної платіжної системи TYME, платіжною організацією якої є ОМП-2013.

За даними регулятора, причиною прийняття рішення стало отримання документально підтвердженої інформації від СБУ, що міжнародна платіжна система TYME здійснює перекази коштів у співпраці із забороненою в Україні російською платіжною системою, що створює ризики виникнення загроз національній безпеці країни.

У зв'язку зі скасуванням реєстрації міжнародної платіжної системи НБУ також ухвалив рішення про скасування реєстрації учасників цієї платіжної системи TYME.


ОМП-2013 заснована в 2009 році. У 2011 році фінкомпанію придбала російська група Qiwi, що є провідним платіжним сервісом на російському ринку. Однак перед виходом на IPO в 2013 році Qiwi вийшла з активів в Україні. Новими власниками ОМП-2013 стали її екс-керівник Олександр Чижов і глава інвестгрупи Concorde Capital Ігор Мазепа. Останній у вересні 2018 року вийшов зі складу учасників компанії.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, в даний час єдиним власником фінкомпанії ОМП-2013 є кіпрська Невен Трейдинг Лімітед, кінцевим бенефіціаром якої є громадянин Латвії Сергіас Цайковскіс.

Читаючи прибуток ОМП-2013 2017 році скоротився на 43% - до 1,7 млн грн, чистий дохід зріс на 16,6% - до 64,1 млн грн. Користувачами системи були більш 10 млн чол.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X