Посли G7 висловилися проти контролю Порошенка над службою з розслідування бізнес-злочинів
Створюване Національне бюро фінансової безпеки (НБФБ) не може бути підконтрольне президенту. З такою позицією виступили посли G7 і глава представництва Європейського Союзу в Україні.
Зокрема, посли направили прем'єр-міністру, спікеру парламенту, голові адмінінстрації президента і главам профільних комітетів Верховної Ради лист з застереженням щодо створення Національного бюро фінансової безпеки.
Копію документа оприлюднив народний депутат від БПП Мустафа Найєм у своєму блозі на УП.
"Можливо, слід передбачити механізми парламентського і міністерського нагляду", - вказується в листі.
Найєм також зазначив, що за останні два дні "вдалося зірвати бліц-криг зі створення... нового правоохоронного монстра президентської вертикалі".
Зокрема, парламентський комітет виніс в зал три альтернативні законопроекти, що, на думку Найєма, "істотно збільшує шанси провести адекватний варіант закону".


Як повідомлялося, глава парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна зареєструвала у Верховній Раді законопроект №8157 про Національне бюро фінансової безпеки. Проект підтримав президент Петро Порошенко і визначив як невідкладний. У той же час, його розкритикувало Міністерство фінансів, а також ряд бізнес-асоціацій.
Законопроект є альтернативою урядовому законопроекту про створення Служби фінансових розслідувань (СФР). Прем'єр-міністр Володимир Гройсман наполягає на необхідності створення саме СФР.
Проектом по НБФБ передбачається, що нове відомство буде підзвітне президенту і парламенту. При цьому СФР передбачалося підпорядкувати Мінфіну, Кабміну або Міністерству внутрішніх справ.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.