Порошенко звільнив енергокомпанії від штрафів за борги по ПДВ на півроку

30 листопада 2017, 15:35
Президент України Петро Порошенко підписав закон, який звільняє енергогенеруючі компанії від штрафів за борги з податку на додану вартість (ПДВ) до 1 липня 2018 года

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Відповідно до закону, до 1 липня 2018 року не застосовуватимуться штрафи і не буде нараховуватися пеня для виробників електроенергії, у яких станом на 1 січня 2016 року було податковий борг по ПДВ.

Відео дня

У пояснювальній записці до закону зазначається, що у зв'язку з несвоєчасним розрахунком з боку споживачів за електрику, заборгованість держпідприємства Енергоринок перед енергогенеруючими компаніями збільшилася з 14,3 млрд грн у 2014 році до 27,9 млрд грн (станом на 1 березня 2016 року).

Це, в свою чергу, призвело до збільшення заборгованості енергогенеруючих компаній перед бюджетом до 2,9 млрд грн і перед банківськими установами - до 18,5 млрд грн. В результаті у енергогенеруючих компаній виник податковий борг по ПДВ.

Даний законопроект був прийнятий Радою 9 листопада.

Нагадаємо, за даними ДФС, загальна сума податкового боргу зведеного бюджету станом на 1 вересня становила 81,6 млрд грн, при цьому 12,5 млрд грн становить борг підприємств, який сформувався протягом 8 місяців цього року.

За даними міністра енергетики Насалика, на вересень 2017 року заборгованість Енергоринку перед енергогенеруючими компаніями становила 32,7 млрд грн, зокрема, перед компанією Енергоатом - 12,4 млрд грн.

Крім того, в цьому році Ощадбанк двічі надавав компанії Енергоринок кредитні лінії: в квітні - на суму в 1 млрд грн і в листопаді - на суму 2 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X