Порошенко підписав закон про відшкодування коштів ошуканим вкладникам банків

16 листопада 2016, 19:09
Президент України Петро Порошенко підписав закон про відшкодування фізичним особам за допомогою системи гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) шкоди, заподіяної зловживаннями у сфері банківських та інших фінансових послуг

Зокрема, Порошенко підписав цей закон під час зустрічі з представниками ошуканих вкладників банку Михайлівський.

"Був розроблений законодавчий механізм, який з одного боку дає зелене світло на компенсацію грошей через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, а з іншого боку включає червоне світло шахраям і більше того - навіть посилить відповідальність не тільки власників і менеджменту банків, які долучилися до організації злочинної схеми, а також фінансових інститутів, які брали участь у цих схемах", - цитує Порошенка прес-служба глави держави.

Відео дня

Також президент подякував депутатам парламенту, які підтримали і проголосували за цей закон і "вкладникам, які вчора прийшли під Верховну Раду зі своїми договорами".

Президент наголосив, що зараз цим законом відповідальність таких фінансових установ і їх керівників значно підвищено.

За його словами, через 20 днів після набрання чинності закону, після перевірки документів, у відповідності до закону, Фонд гарантування вкладів може розпочати виплати коштів ошуканим вкладникам.

15 листопада, Верховна Рада затвердила запропонований президентом Порошенком закон (№5390) про відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, заподіяної зловживаннями в сфері банківських послуг.

Законопроект за основу та в цілому підтримали 285 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Нагадаємо, в травні 2016 року в банк Михайлівський була введена тимчасова адміністрація. Пізніше стало відомо, що за день до цього банк продав свої кредити іншим фінкомпаніям.

15 червня прокуратура Києва розпочала кримінальне провадження стосовно посадових осіб банку Михайлівський. Голова Нацбанку Валерія Гонтарєва заявляла, що власникам банку Ігорю Дорошенку і Віктору Поліщуку загрожує до п'яти років позбавлення волі.

НВ

Показати ще новини
Радіо NV
X