Понад сто томів справи банку Бахматюка згнили в підвалі після затоплення - ЗМІ

3 квітня 2019, 16:58

Сто томів кримінальної справи про зловживання в VAB Банку бізнесмена Олега Бахматюка зберігалися в підвалі підприємства, яке проводить експертизи, і були затоплені, пише Економічна правда.

Цю справу Національне антикорупційне бюро почало розслідувати в жовтні 2016 року. Вона стосувалася можливого розкрадання стабілізаційного кредиту в розмірі 1,2 млрд грн, який цій фінустанові Національний банк виділив в жовтні 2014 року. За даними НАБУ, кошти виводилися через різні схеми, а звичайні вкладники банку не могли забрати свої вклади. У лютому 2019 року генеральний прокурор Юрій Луценко змінив підслідність справи і передав її поліції.

Відео дня

Головне слідче управління і слідчі київських підрозділів поліції раніше розслідували чотири справи по VAB Банку. Всі вони закриті. При цьому в ході розслідування правоохоронці вилучили важливі докази, наприклад, оригінали кредитних справ. Вони пізніше згнили в підвалі підприємства, яке проводить експертизи, через затоплення. При цьому всі матеріали кримінальних справ після їх закриття повинні зберігатися в спеціальних приміщеннях без доступу сторонніх осіб.

Нагадаємо, 21 листопада 2014 року Нацбанк визнав VAB Банк неплатоспроможним і ввів в банк тимчасову адміністрацію. Рішення про ліквідацію фінустанови було прийнято в березні 2015-го.

Показати ще новини
Радіо NV
X