Бізнес очікує внесення змін до Податкового кодексу

8 липня 2020, 17:39

Бізнес вважає нагальною потребою ухвалення законопроєкту № 2524, який передбачає внесення змін до Податкового кодексу, істотно змінений законом № 466-IX (законопроєкт № 1210).

Про це йдеться в повідомленні Європейської Бізнес Асоціації.

У заяві говориться, що підписані президентом Зеленським у травні цього року зміни до Податкового кодексу, викликали негативну реакцію бізнес-спільноти.

Відео дня

Зокрема, невдоволення бізнесу викликали зміни в правила оподаткування прибутку підприємств, введення оподаткування контрольованих іноземних компаній (КІК), зміни з податку на землю та податку на нерухоме майно та інші.

У той же час, бізнес зазначив ряд позитивних пропозицій в законопроекті № 2524. Зміни були спільно напрацьовані робочою групою за участю представників найбільших бізнес асоціацій при Офісі Президента.

Бізнес вітає перенесення початку застосування нових правил оподаткування:

  • по контрольованих іноземних компаній (КІК),
  • щодо постійних представництв нерезидентів,
  • по застосуванню податку на доходи нерезидентів.

Крім того, бізнес схвалює зниження штрафів за деякими порушень з податку на додану вартість і ретроспективне застосування цієї норми, скасування продовжених термінів давності по податку на доходи фізичних осіб і військового збору.

Окремо наголошується, що хоча законопроект № 2524 і пропонує модифікувати положення про «ділової мети», яке раніше викликало критику з боку бізнесу, але залишає його в тому вигляді, який продовжує викликати занепокоєння бізнесу.

Також зазначається, що законопроект не пропонує суттєвого вдосконалення контроверсійних норм щодо коригувань по податку на прибуток підприємств, що застосовуються до експорту товарів і послуг.

Також в Європейській Бізнес Асоціації висловили надію, що бізнес не потерпить утисків з боку контролюючих органів щодо періоду з 23 травня 2020 (набрання чинності Законом 466) до моменту прийняття і застосування положень, передбачених законопроектом 2524.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський 21 травня підписав закон № 466-IX Про внесення змін до Податкового кодексу. Зокрема, цей закон передбачає імплементацію положень плану BEPS по боротьбі з розмиванням податкової бази, скасування так званих «соєвих поправок», через які експортери сої та ріпаку втратили право на відшкодування податку на додану вартість. Закон також підвищив оподаткування залізної руди на 50% 8 до 11-12% в залежності від цін на руду).

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X