Мінфін готує податкові зміни для хитро зроблених — Марченко

19 квітня 2021, 16:12

Міністерство фінансів України завершує підготовку законодавчих ініціатив про внесення змін до Податкового кодексу.

Про це міністр фінансів Сергій Марченко сказав в інтерв'ю LB.ua.

«Ми готуємо пакет змін до Податкового кодексу. Найближчим часом будемо подавати. Я не буду поки розкривати деталі, але ми хочемо зробити так, щоб ті, хто був "дуже хитро зроблений", платили податки в нашій країні», - зазначив він.

Відео дня

За словами Марченка, мова йде про тих, хто «уникав сплати податків через Податковий кодекс».

«Ми залатаємо діри, які були створені за останні роки», - додав очільник Мінфіну.

Раніше він говорив, що зміни, які запропонує Міністерство, багатьом не сподобаються, але відзначав, що «політична підтримка є».

«Якщо ми врахуємо високі ціни на товари українського експорту у світі, візьмемо до уваги всю держпідтримку, плюс компенсацію ПДВ і порівняємо це з податками, які в Україні платять великі промислові групи, то держава цілком може поставити питання: а де прибуток? Це стосується не тільки аграріїв, а й, наприклад, інших фінансово-промислових груп», - говорив голова Мінфіну.

За оцінкою Державної податкової служби, втрати України від схем з ухилення від сплати податків складають близько $7,7 млрд на рік. «У тому числі: зарплата в „конвертах“ — $4,3 млрд, діяльність „скруток“ і конвертаційних центрів — $1,5 млрд, офшори — $0,8 млрд, підакцизні товари — $1 млрд, збитки державних підприємств — $0,1 млрд», — заявляв голова Податкової Олексій Любченко.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X