Платежі за "токсичним" портфелем ПриватБанку практично припинилися - заступник голови правління

28 лютого 2019, 09:37

З січня 2019 року ПриватБанк практично не отримує платежів в рахунок обслуговування портфеля кредитів, виданих пов'язаним з колишніми власниками і топ-менеджментом банку особам.

Про це заступник голови правління банку Галина Пахачук повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" .

"З січня потік практично припинився. До цього [він обслуговувався на] 2% від всього. Ми навіть в нашому бюджеті, коли прогнозуємо безпосередньо фінансовий результат, беремо в бюджеті 0% очікування від цього потоку", - зазначила вона.

Відео дня

За словами Пахачук, банк не проводить великих реструктуризацій проблемних кредитів, оскільки "токсичний" портфель є частиною великого процесу.

"Ми не можемо зараз говорити, що спишемо за рахунок резервів і все. Суспільство чекає відповіді: де $ 5,5 млрд", - додала заступник глави правління.

Вона повідомила, що за рішенням наглядової ради ПриватБанку в структурі фінустанови створюється відділ фінансових розслідувань. До його складу на першому етапі увійде 5-7 чоловік.

У листопаді 2018 року Пахачук говорила, що портфель кредитів, виданих пов'язаним з колишніми власниками і топ-менеджментом банку особам, становить 206 млрд грн.

Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал ПриватБанку 18 грудня 2016 року.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а ПриватБанк було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати ПриватБанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

Результати незалежного розслідування компанії Kroll свідчать, що ПриватБанк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій щонайменше протягом 10 років до націоналізації, що завдало збитків банку мінімум на $5,5 млрд.

Екс-власники намагаються скасувати націоналізацію в судовому порядку. Вони подали десятки позовів.

Показати ще новини
Радіо NV
X