Питання по законопроекту про ФОП закрито - Гройсман

27 лютого 2019, 10:45

Президент України Петро Порошенко і прем'єр-міністр Володимир Гройсман 26 лютого обговорили з представниками IT-індустрії законопроект про працевлаштування фізичних осіб-підприємців (ФОП).

Зустріч пройшла в офісі компанії GlobalLogic і тривала майже півтори години, повідомляє інтернет-видання AIN. На ній були присутні представники IT-асоціацій, кластерів і декількох R&D.

Відео дня

"Президент чітко відповів у Львові, коли йому задали це питання: "Уряд не приймав, президент не бачив". Ініціатива міністра [соціальної політики Андрія Реви] пов'язана лише з бажанням обговорити цю ідею. Це питання потрібно впорядкувати, про що ми говорили раніше. Але хочу, щоб ви запам'ятали, - питання по закону закрито. Ми можемо лише обговорювати і знайти спільне рішення. І цим рішенням стане не додаткове оподаткування, а те, що допоможе вам рости далі", - заявив Гройсман.

За його словами, "ніхто не хоче бачити, як компанії падають", оскільки це суперечить національним інтересам.

Як відомо, бізнес, підписуючи цивільно-правовий договір з ФОП, звільняється від сплати 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівників.

А ФОП 3-ї групи на спрощеній системі оподаткування сплачує до держбюджету тільки 5% від отриманих грошей і мінімальний місячний соціальний внесок (918 грн на лютий 2019 року).

У Мінсоцполітики розробили проект закону, який забороняє використання цивільних взаємовідносин підприємств та ФОП замість їх працевлаштування. Пропонується внести до Кодексу законів про працю статтю, де вказані 7 ознак наявності трудових відносин між юрособою та ФОП.

Показати ще новини
Радіо НВ
X