Мільярд на індульгенцію. Глава НБУ Пишний прокоментував наміри Фрідмана докапіталізувати свій український банк

1 грудня 2022, 19:17
Михайло Фрідман, співвласник Альфа-Банку Україна (Фото:yes-ukraine.org)

Михайло Фрідман, співвласник Альфа-Банку Україна (Фото:yes-ukraine.org)

Голова НБУ Андрій Пишний підтвердив, що питання про докапіталізацію Sense Bank справді обговорювалося, але до подання документів справа так і не дійшла.

НБУ та Sense Bank о 1 грудня Альфа-Банк Україна) проводили комунікацію на рівні обміну листами щодо можливості докапатилізації банку на $1 млрд, проте релевантний пакет документів так і не був поданий.

Відео дня

Про це глава Нацбанку України Андрій Пишний розповів в інтерв'ю Forbes Україна.

«Комунікація на рівні обміну листами дійсно відбувалася, але процедура докапіталізації є чітко формалізованою. Вона передбачає не листи чи комунікацію у пресі, а подання релевантного пакета документів. Цього так і не було зроблено», — заявив Пишний.

За його словами, у разі надходження відповідного пакета документів НБУ здійснюватиме його оцінку у передбачених законодавством у рамках.

«НБУ ретельно моніторить платоспроможність та стан ліквідності всіх банків. Наше завдання, щоб системно-важливий Альфа-банк функціонував безперебійно і стабільно незалежно від складу акціонерів», — зазначив Пишний.

Також він наголосив, що підтримка капіталу — це обов’язок акціонера.

26 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав закон про спецпроцедуру виведення системного банку з ринку в умовах воєнного стану.

Верховна Рада ухвалила законопроект 6 жовтня, його підтримали 254 народні депутати.

Нині в Україні 14 системно важливих банків, проте експерти припускають, що йдеться саме про Альфа-Банк Україна.

Раніше акціонери Альфа-Банку підтвердили свою готовність докапіталізувати банк на $1 млрд — або безоплатно передати акції державі чи іншому уповноваженому державою акціонеру. Про це йдеться у листі співвласника банку Михайла Фрідмана голові НБУ Андрію Пишному.

Також повідомлялося, що Фрідман попросив владу Монако частково розморозити його активи для докапіталізації Альфа-Банку Україна.

Як один із варіантів, докапіталізацію Альфа-Банку можуть провести у вигляді «вічного боргу».

В Альфа-Банку запевняли, що план докапіталізації на $1 млрд не є «купівлею індульгенції» для акціонера банку російського олігарха Михайла Фрідмана.

На початку вересня видання The Wall Street Journal повідомляло, що російський олігарх Михайло Фрідман хоче «завести» в український Альфа-Банк $1 млрд, сподіваючись на зняття санкцій.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X