«Ринок був ніякий, а став хоч чимось». Голова Райффайзен Банку Аваль — про іпотеку, пільгові кредити, і коли Україна наздожене Польщу

21 лютого 2021, 23:45
НВ Преміум

Олександр Писарук, голова правління Райффайзен Банку Аваль, у інтерв'ю журналу НВ дає рецепт успішності в епоху коронавірусу, називає найперспективніші галузі економіки й запевняє, що для України ще не все втрачено.

Снігового лютневого дня у центральному офісі Райффайзен Банку Аваль на столичній вулиці Лєскова майже порожньо. Через епідемічні обмеження тут працюють не більше 15% від звичайної кількості співробітників — інші працюють удома.

Відео дня

У кабінеті на другому поверсі НВ зустрічає Олександр Писарук, голова правління банку. На столі перед ним лежить аркуш паперу з великим графіком — цифри рівня ВВП на душу населення України й Польщі: ця тема давно займає думки банкіра.

Український банк австрійської групи Райффайзен Писарук очолює з жовтня 2019-го. До того він працював у вашингтонському офісі МВФ, де займався реформами фінсектору в проблемних країнах. А до фонду перейшов із Нацбанку, в якому в 2014—2015 роках був першим заступником Валерії Гонтаревої.

Писарук сповідує той же принцип ведення банківського бізнесу, що і його попередник Володимир Лавренчук, — макроекономічна експертиза, ставка на надійних позичальників зі зростальної агроіндустрії. Така модель допомогла Райфу, як його називають співробітники, за підсумками 2020-го знову стати найприбутковішим приватним банком країни. Попереду лише держгігант Приват.

Райффайзен Банк Аваль залишається найприбутковішим приватним банком країни за торік заробив 4,1 млрд грн. Як вам це вдалося в умовах падіння на 4% економіки і зниження процентних ставок?

— Є три основні джерела прибутковості банків, якими потрібно керувати, щоб підтримувати її незалежно від умов на ринку. Перше — це чиста відсоткова маржа. Друге — управління витратами. І третє — управління ризиками. Мені здається, що основна причина, чому Райффайзен Банк Аваль упродовж уже багатьох років найприбутковіший приватний банк у країні, лежить саме в цьому: ми добре керуємо чистою відсотковою маржею, операційними витратами та витратами-ризиками.

Як оцінюєте вплив пандемії COVID-19 на ваші результати?

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X