Росія труїть, Україна підриває і спалює. Адміністрація президента дала завдання тиснути на мене — Гонтарева

23 жовтня 2020, 12:08

Екс-голова НБУ Гонтарева розповіла про те, як просувається розслідування щодо підпалу її будинку під Києвом і ДТП у Лондоні.

Валерія Гонтарева відмовилася б знову очолити НБУ і прийти на держслужбу, якби отримала таку пропозицію. Про це колишня голова Національного банку розповіла в інтерв'ю журналу НВ.

Відео дня

«Я не те, щоб НБУ не очолила, я б ніколи в житті не подумала навіть про те, щоб взагалі прийти знову на держслужбу, в будь-якому її вигляді. Три літри крові я нашій країні чесно віддала. А ненависть і вандалізм на собі цілком зазнала. Ви розумієте, що навіть Межигір'я Януковичу ніхто не спалив, а у мене будинку більше немає», — пояснила Гонтарева.

Вона нагадала, що після підпалу її будинку, попередила, що це — перший, але не останній випадок.

«І тепер я спостерігаю як кожен день горять якісь машини і будинки. Он Шабуніну будинок спалили, там же ж люди були. У мене хоч нікого в хаті не було, навіть кота, він був в котячому готелі. Тобто, загрози тільки збільшилися. Росія всіх труїть, а Україна усіх підриває і спалює», — сказала екс-глава НБУ.

За її словами, в розслідуванні справи про підпал її майна в Україні «нічого не відбувається».

«Звичайно, ми відразу ж написали всі заяви і справу порушили. В обох випадках це був очевидний умисний підпал. На всіх камерах видно, як мій будинок спалили за 28 секунд. Закинули два величезних рюкзака з горючою сумішшю і військовий фаєр. Коли через 20 хвилин приїхали пожежники, вони не могли 300-метровий будинок 3 години загасити, таку кількість горючої суміші було задіяно. Машину спалили так само, і ми звернулися, щоб дві ці справи об'єднали в одну. Ось їх об'єднали, а далі нічого не відбувається», — розповіла Валерія Гонтарева.

Вона згадала і про те, що в інтернет були злиті розмови колишнього глави ДБР Романа Труби, який заявив про те, «що треба „кошмарити“ Гонтареву, і що він отримав таке завдання з АП».

«Тобто, це Адміністрація президента дала завдання тиснути на мене психологічно, а на наступну ж ніч, машину підривають, потім в квартиру вламуються і спалюють будинок. Є, про що подумати», — сказала Гонтарева.

У той же час екс-глава НБУ заявила, що в інциденті з ДТП в Лондоні, в якому вона постраждала, поліція не знайшла нічого підозрілого.

«Вони спочатку думали, що це звичайний інцидент, і ініціювали розслідування тільки тому, що, поки я перебувала в госпіталі, підірвали машину сина, потім люди в чорних масках зламали двері в квартиру, в якій вже 20 років ніхто не жив і шукати там було нічого. Але це був такий показовий виступ. І через тиждень спалили мій будинок. Після цього британська поліція набагато пильніше розслідувала епізод, коли мене збили, але на сьогоднішній день нічого підозрілого не виявлено. У поліції вважають, що це ДТП, і ми не будемо на цьому спекулювати», — резюмувала вона.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Як повідомлялося, Гонтарева також розповіла про те, що в Україні згортаються реформи.

Повну версію інтерв'ю з Валерією Гонтаревої читайте тут.

Показати ще новини
Радіо NV
X