30$ вже неактуально. Найбільший банк РФ відкоригував свій песимістичний сценарій падіння цін на нафту

12 січня 2016, 17:22
Одна з найбільших російських фінансових установ Сбербанк Росії приготувалася до падіння ціни на нафту до $25 за барель, повідомляє Російська служба ВВС

За словами глави банку Германа Грефа, в плануванні на 2016 рік у рамках стресового сценарію, його установа не виключає подальшого падіння ціни на нафту.

"Тепер $30 вже неактуально. В нашому бізнес-плані це був песимістичний сценарій, а на початку року він став реальним. Звичайно, ми вже почали тестувати зараз $25", - сказав Греф.

Відео дня

Греф вважає, що при таких цінах на нафту російська валюта може подешевшати до "80 рублів з копійками за долар". Однак, банкір переконаний, що на настільки низькому рівні ціна на нафту не повинна довго протриматися, але і розраховувати на її різке підвищення теж не варто.

"Це не дає нам права на самозаспокоювання. Я не вірю у відновлення минулого життя", - резюмував Греф.

Нагадаємо, що російський бюджет-2016 розрахований на середньорічну ціну на нафту марки Urals в $50 за барель, та середньорічний курс 63,3 рубля за $1. Крім того, передбачалося і зростання економіки на 0,7 відсотка.

Відзначимо, що ціна на нафту продовжує знижуватися, оновивши у вівторок, 12 січня, черговий 12-річний мінімум. Контракти на нафту WTI з постачанням в лютому на Нью-Йоркській товарній біржі впали о 6.45 по Києву на 1,45% - до $30,95 за барель.

Ціна лютневих ф'ючерсів на нафту Brent опустилася на лондонській біржі ICE Futures на 1,4% - до $31,10 за барель.

Показати ще новини
Радіо NV
X