Перші ф'ючерсні торги біткоіном привели до збоїв на Чиказькій біржі

11 грудня 2017, 10:26
Біржовий оператор CBOE Global Markets Inc., який управляє Чиказької біржею опціонів (Chicago Board Options Exchange, CBOE) 10 грудня провів перші торги ф'ючерсами на Bitcoin (біткоін)

Це підтримало курс криптовалюти, проте призвело до перебоїв в роботі сайту CBOE, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Так, ф'ючерс на біткоін з поставкою в січні на відкриття торгів коштував $15 тис., і протягом перших шести хвилин сесії його ціна підскочила на 11% - до $16,6 тис. Після чого вартість ф'ючерсу опускалася і відновлювалася: в якийсь момент вона досягала $18 490, а на кінець торгів ф'ючерс коштував $15 860.

Відео дня

За перші три години торгів було укладено близько 1 тис. контрактів з ф'ючерсами на біткоін.

При цьому біржа була змушена призупинити торги на дві хвилини через високу волатильність торгів, повідомила газета The Wall Street Journal з посиланням на представника CBOE. Біржа може призупиняти торги, якщо коливання цін контрактів перевищують 10%.

Крім того, високий інтерес трейдерів до ф'ючерсах на біткоін спричинив проблеми в роботі сайту CBOE.

"Через високий трафік на нашому сайті, відвідувачі www.cboe.com можуть зіткнутися з тим, що він працює повільніше, ніж зазвичай, і в якісь моменти може навіть виявитися тимчасово недоступним. Всі торгові системи функціонують нормально", - повідомила представник CBOE.

Відзначимо, що ще один великий біржовий оператор - CME Group Inc. - планує запустити торги ф'ючерсами на біткоін наприкінці поточного тижня.

Комісія з термінової ф'ючерсної торгівлі сировинними товарами (CFTC) дозволила CBOE і CME почати торгівлю ф'ючерсами на біткоін 1 грудня.

Запуск ф'ючерсів на біткоін є важливим етапом для криптовалюти. Однак експерти попереджають, що новий ринок не захищений від хакерських атак і маніпуляційних схем.

Одним з основних ризиків, на думку експертів, є те, що біржі біткоіну, на даних яких засновано ф'ючерсні контракти, є нерегульованими.

Однак CBOE і CME стверджують, що біткоінові біржі, з якими вони працюють, є досить надійними. Всі п'ять бірж криптовалют, на даних яких засновані ф'ючерсні контракти CBOE і CME, вжили заходів для запобігання відмиванню коштів.

Зростання курсу біткоіну у 2017 році, що становить вже понад 1500%, випереджає динаміку будь-якого іншого фінансового активу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X