Перша шпальта розповіла, чому дешевшають депозити

11 травня 2016, 10:13
За підсумками першого кварталу 2016 ставки за депозитами у гривні знизилися на 0,3-0,9 процентних пункту до 10-19% річних

Вклади у валюті подешевшали на 0,5-0,8 процентних пункту до 3-7,5% річних, говориться в новому випуску програми Перша шпальта, партнером якої є НВ.

Як розповів програмі голова правління Комерційного індустріального банку Вадим Березовик падіння пояснюється тим, що банки поки не придумали, як отримати дохід, який частково потім необхідно повернути у вигляді відсотків за залучені депозити. Це пов'язано з кризою кредитування в країні.

Відео дня

Також на здешевлення депозитів впливає політичний фактор. «Новий Кабмін призначений, і ми очікуємо мінімум півроку політичної стабільності. Ситуація на сході країни значно не погіршується, вона знаходиться в стабільно локальному стані. Тому вартість залучення депозитів, в якій закладена вартість ризику неповернення цих грошей знижується і буде падати до кінця року», -- каже шеф-редактор Фінансового клубу Руслан Чорний.

Теоретично, слідом за зниженням ставок депозитів будуть дешевшати і кредити зазначає Сергій Фурса з ІК Dragon Capital. Втім, за його словами, поки банки не видають масово кредити.

Вирішити проблему кредитування та знизити ставки за кредитами можна на думку Березовика якщо підвищити можливості банків використовувати всі свої права для захисту власних інтересів, коли позичальник не хоче виконувати зобов'язання за кредитним договором. «Якщо банк буде впевнений, що, видаючи кредит сьогодні, через місяць-два він отримає вчасно відсотки, а коли настане термін погашення кредиту, він зможе його отримати назад в повній сумі і йому не потрібно буде займатися складними судовими розглядами, які можуть тривати роками, кредитування відновиться і кредити стануть дешевшими», -- зазначає Березовик.

Банкір нагадує, що законопроекти, які дозволяють захистити інтереси банків і тим самим знизити вартість кредитів знаходяться на розгляді Верховної ради, але поки не прийняті.

Також у програмі дивіться інтерв'ю з міністром інфраструктури Володимиром Омеляном.

Завершує випуск блозі екс-міністра закордонних справ Чехії Александра Вондри

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время.


Показати ще новини
Радіо НВ
X