Велика перевірка. НБУ проведе стрес-тестування 16 банків — список
Перевірку якості активів у 2020 році пройдуть 74 банки з 75. Крім того, 16 банків пройдуть стрес-тестування — на них припадає 44% активів банківської системи.
Нацбанк визначив перелік банків, які проходитимуть стрес-тестування, що є складовою щорічної оцінки стійкості, а також затвердив технічне завдання для її проведення у 2020 році, повідомили у НБУ.
Оцінка стійкості здійснюватиметься станом на 1 січня 2020 року. Вона передбачає оцінку якості активів (asset quality review — AQR) для всіх банків та додатково стрес-тестування для окремо визначеного переліку великих банків.
«Оцінку якості активів у 2020 році проходитимуть 74 із 75 установ, які мають банківські ліцензії (банк Розрахунковий центр, який здійснює лише розрахункові операції, не проходитиме оцінку стійкості). Стрес-тестування, додатково до оцінки якості активів, у 2020 році проходитимуть 16 банків, на які припадає 44% активів банківської системи», — заявили у НБУ.
В процесі стрес-тестування визначаються оціночні показники фінансової звітності банку (балансу та звіту про прибутки і збитки) та необхідний рівень капіталу на три роки після звітної дати за базовим та несприятливим макроекономічними сценаріями.
Спершу було відібрано 25 банків за тими самими критеріями, що і минулого року: обсяг активів, зважених на ризик, депозитів та кредитів фізичних осіб. Потім ті банки, які за результатами стрес-тестування двічі поспіль у 2018 та 2019 років не потребували додаткового капіталу, було виключено з переліку, вони проходитимуть лише оцінку якості активів.
Таким чином, у 2020 році стрес-тестування проходитимуть такі банки:
— Ощадбанк;
— Альфа-банк;
— Укрексімбанк;
— ПУМБ;
— Універсал Банк;
— Банк Південний;
— ТАСкомбанк;
— Мегабанк;
— А-Банк;
— Сбербанк;
— Банк Кредит Дніпро;
— Банк Восток;
— МТБ Банк;
— Банк інвестицій та заощаджень;
— Правекс Банк;
— Банк Форвард.
Подробиці макроекономічних сценаріїв та підходів до стрес-тестування у 2020 році буде оприлюднено окремо на сайті НБУ.
Раніше повідомлялося, що НБУ скасував валютні обмеження для іноземних банків.